Rakytník je unikátne ovocie bohaté na kombináciu vitamínov a antioxidantov. V poslednej dobe je novoobjavenou, opäť veľmi obľúbenou a stále častejšie pestovanou drevinou, nielen z dôvodu vysokého obsahu vitamínu C v bobuliach. Jeho unikátnosť môžete využiť napríklad aj pri príprave originálneho drinku.

Ingrediencie:

  • hrušková šťava alebo džús
  • Karpatské brandy Original
  • plátky sušenej hrušky
  • rakytníková šťava 100%
  • physalis ( Machovka peruánska)

Postup prípravy:

Do pohára s ľadom vložte plátky sušenej hrušky, nalejete 50-60 ml Karpatského brandy Original (podľa chuti), následne vlejete 25ml rakytníkovej šťavy a dolejete približne 100 ml hruškovou šťavou. Dobre premiešajte a na záver ozdobte bobuľou physalisu. Tento „slovenský superdrink“ obsahuje rýdzo slovenské plodiny.

TIP barmana: Stačí ak nazbierate na jeseň plody rakytníka, ktoré spracujete na 100% šťavu.

S Karpatským brandy Original môžete počas jesene nielen očariť chuťové bunky vašich priateľov, ale aj ich ušné bubienky. Až do 30. novembra prebieha súťaž s Karpatským brandy Original, v ktorej môžete každý týždeň vyhrať prenosný párty reprák od Panasonic. Stačí kupovať Karpatské brandy Original, registrovať pokladničné bločky na webe a mať šťastie. Zároveň je v hre aj špeciálna výhra – exkurzia do sveta brandy. Viac o súťaži sa dozviete na www.karpatskebrandy.sk.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Karpatské Brandy

 

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Karpatské Brandy

 

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Karpatské Brandy