Stačí aj malá zmena, ktorá môže naštartovať celkovú premenu vášho životného štýlu. Siahnite napríklad po ľahkých nátierkach, ktoré si obľúbia aj vaše deti. Prinášame vám 3 NAJ recepty, ktoré nám zaslali naše čitateľky v rámci súťaže s Flora Original:

Rastlinná Flora Original
Rastlinná Flora Original
Zdroj: Flora

Rastlinná Flora Original teraz obsahuje ešte viac slnečnicového a ľanového oleja. Zmeny v zložení ju opäť prispôsobujú najnovším trendom, medzi ktoré aktuálne patrí väčšie presadzovanie rastlinnej stravy na úkor živočíšnych výrobkov. Menšia konzumácia mäsa (najmä červeného a údenín) môže pozitívne ovplyvniť naše zdravie.

Zdravé Rastlinné pondelky

Kampaň Rastlinný pondelok, ktorá v rôznych podobách existuje už viac ako 100 rokov, nepresadzuje vegetariánstvo alebo vegánstvo ako také, ale väčšie množstvo jedál z rastlinných zdrojov tak, aby bol jedálny lístok vyvážený. Na začiatok zaradením jedného vega-dňa. Na Slovensko prináša túto kampaň značka Flora, ktorá sa dlhodobo venuje edukácii v oblastiach zdravého životného štýlu.

Flora Original je ľahko rozotierateľná, má znížený obsah tuku (45 %) a preto je vhodná na natieranie a prípravu nátierok. Flora má vysoký obsah polynenasýtených mastných kyselín, dobrých tukov omega 3 (ALA) a omega 6 (LA), ktoré ako súčasť pestrej vyváženej stravy pri zdravom životnom štýle prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi a tým pomáhajú udržiavať vaše srdce zdravé. Obsahuje o 70 % menej nasýtených mastných kyselín ako maslo a tiež vitamíny A, D a E. Navyše, Flora teraz prináša súťaž, vďaka ktorej môžete vyhrať dovolenku v exotickej Ázii podľa vlastných predstáv - viac informácií a tipov nájdete na https://rastlinnypondelok.sk/.

Skvelé nátierky aj pre vaše deti

Aj šošovica sa môže stať obľúbenou, ak ju urobíte vo forme lahodnej nátierky, podobne ako naša čitateľka Lenka M. z Liptovského Jána. Jej dcérka Riuška si ju nevie vynachváliť. Tu je ich recept:

Šošovicová nátierka z červenej šošovice:

Za hrnček šošovice zalejeme vodou, pridáme bujón podľa vlastnej chuti a uvaríme tak, že sa voda skoro celkom odparí. Šošovicu potom rozmixujeme a pridáme trochu Flory Original, olivového oleja, malý cesnak, majorán, čierne mleté korenie, za lyžicu horčice, za lyžicu kečupu.... a prípadne niečo z vlastnej fantázie. S hriankami je to výborné 👍

Víťazný recept
Víťazný recept
Zdroj: Flora

Čitateľka Slávka P. z Bratislavy nám poslala rovno 3 recepty:

Tvarohová nátierka:

Budeme potrebovať: tvaroh hrudkový 250 g, vajíčka na tvrdo 4 ks, Flora Original 3-4 pol. lyžice, cibuľa celá nová 1 ks, 2 čajové lyžičky vegety alebo podľa chuti, soľ podľa chuti. Následne všetko zmiešame, vajíčka pretlačíme cez sitko na zemiaky, cibuľu nakrájame na drobno. Tento recept je jednoduchý a je od mojej maminy. Odporúčam vychutnať si nátierku na chlebíkoch s pažítkou.

Mrkvová nátierka 1:

Budeme potrebovať čerstvú mrkvu cca 400 -500 g, vajíčka na tvrdo 2 ks, Flora Original 2-3 pol. lyžice, 4 strúčiky cesnaku, 2 čajové lyžičky vegety, soľ podľa potreby. Mrkvu nastrúhame na jemno, pretlačíme cesnak, vajíčka cez sitko na zemiaky, zmiešane všetko spolu. Táto nátierka mi naozaj veľmi chutí!

Mrkvová nátierka 2:

Na nátierku potrebujeme: uvarenú mrkvu 400-500 g, vajíčka na tvrdo 2 ks, Flora Original 2-3 pol. lyžice, celú čerstvú cibuľu 1 ks, 2 čajové lyžičky plnotučnej horčice, soľ a korenie podľa chuti. Mrkvu uvaríme, prípadne nastrúhame, môže sa aj pretlačiť cez sitko, vajíčka pretlačíme cez sitko na zemiaky, cibuľu nakrájame na drobno, všetko spolu zamiešame a podávame s pažítkou alebo vňatkou.

Víťazný recept
Víťazný recept
Zdroj: Flora

No a do tretice tu máme recept od čitateľky Katky K. na reďkovkovú nátierku:

Reďkovková nátierka:

Zväzok červenej reďkovky a dve na tvrdo uvarené vajíčka nastrúhame. Pridáme lyžičku horčice, štipku soli, trochu medvedieho cesnaku a, samozrejme, u nás doma veľmi obľúbenú Floru. Premiešame, natrieme na pečivo a vychutnávame si zdravé raňajky, olovrant či večeru. Dobrú chuť 😋

Víťazný recept
Víťazný recept
Zdroj: Flora

Všetkým zapojeným srdečne ďakujeme a veríme, že sa necháte inšpirovať týmito chutnými receptmi na odľahčenejší rastlinný jedálny lístok pre zdravší život!