Mnohé z nás si to vôbec neuvedomujú, no spôsob našej chôdze a povaha idú ruka v ruke. Ak chcete zistiť, s kým máte čo dočinenia, stačí si všímať to, ako kráča. Spísali sme pre vás tie najčastejšie typy chôdze, ktoré môžete na ľuďoch spozorovať.

1. Vedúci

Vaša chôdza je rýchla a priama.
Vaša chôdza je rýchla a priama.
Zdroj: Shutterstock

Ak patríte do tejto skupiny, vaša chôdza je veľmi rýchla. Kráčate priamo a sebavedomo a veľakrát ste ponorená vo svojich myšlienkach. Občas sa vám stane, že kvôli svojej zaneprázdnenosti narazíte do okoloidúceho človeka. V živote máte jasné ciele a riešenie problémov vám ide ľavou zadnou. Keď sa vám niekto nepozdáva, viete mu to dať jasne najavo.

2. Kritik

Dávate si pozor na každý váš krok?
Dávate si pozor na každý váš krok?
Zdroj: shutterstock

Kritik robí malé kroky a často sa díva na zem so zhrbenou chrbticou. Vyhýba sa očnému kontaktu s ostatnými ľuďmi, pretože je veľmi introvertný a nesmelý. S ľuďmi, na ktorých im záleží, vytvárajú skutočne silné spojenia.

3. Pohoďák

Nič vás len tak nerozhádže.
Nič vás len tak nerozhádže.
Zdroj: Shutterstock

Tento typ ľudí kráča pomaly až stredne rýchlo a ich póza je veľmi uvoľnená. Nepreferuje veľké gestá a občas ich pristihnete, ako sa zhovárajú sami so sebou. Často vás zaujíma vaše okolie viac ako vy sami a občas sa vám stáv, že zablúdite. Ste však vždy veľmi pokojné a riadite sa vašou intuíciou, ktorá vás nikdy nezradí. Občas ste ale ľahko ovplyvniteľné a na to si dajte veľký pozor. 

4. Podporca

Ste skvelým poslucháčom.
Ste skvelým poslucháčom.
Zdroj: Shutterstock

Vaša chôdza je stredne rýchla a bez problémov sa prispôsobujete tomu, s kým kráčate. Ste dobrým poslucháčom, radi gestikulujete, vážite si priateľstvo, lásku a všetky dôležité hodnoty. Za vašu oddanosť a neustálu pomoc si vás ľudia veľmi vážia. Aj obyčajný telefonát od blízkeho človeka vám dokáže zlepšiť váš deň.

5. Všestranný

V multitaskingu ste ako doma.
V multitaskingu ste ako doma.
Zdroj: Shutterstock

Ak počas chôdze robíte milión ďalších vecí, rozhodne patríte medzi všestranne nadané typy. Ste veľmi kreatívna a fantázia vám v hlave vytvára neustále nové a nové príbehy. Dokážete ustáť hneď niekoľko vecí naraz, riešenie problémov je vašou obľúbenou aktivitou a keď vidíte, že niekto z vašich blízkych má problém, okamžite sa podujmete mu pomôcť.