Babsy, čo je pre teba kľúčové, keď balíš Izi na víkend mimo domu?
Pre mňa je najdôležitejšie, aby sa Izi cítila v oblečení slobodne. Aby bolo funkčné a pohodlné, pretože chalupa je podľa mňa predurčená na to, aby mohlo dieťa slobodne behať po vonku. Rátam s tým, že sa oblečenie zašpiní a možno niekde vznikne aj dierka. To k tomu jednoducho patrí. Do prírody balím oblečenie z kvalitných prírodných materiálov, akým je napríklad biobavlna. S ňou je o pokožku mojej Izi dobre postarané počas celého dňa.

 

Aký veľký kufor Izi potrebuje? Alebo je to len batôžok?
To je dobrá otázka. Každý rodič určite vie, že zásoby oblečenia sú alfa a omega. Deti sa vedia zázračne rýchlo zašpiniť, padnúť do mláky či potoka… Najmä tým mlákam sa z môjho pozorovania odolať jednoducho nedá! (smiech) Všetko sa to udeje v sekunde nepozornosti. Takže ja na deň rátam aspoň s dvoma outfitmi. Aj v lete sa na chalupe môže stať, že sa teplota rýchlo zmení − radšej teda pribalím aj teplejšie oblečenie.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

A čo výbavička na spanie?
Noci bývajú na chalupe chladné aj v lete, takže beriem biobavlnené pyžamko, prípadne dupačky, a pár teplých ponožiek. Pyžamká balím aspoň tri, keby sa Izi v noci spotila.

Prezraď nám esá z Izinho šatníka, na ktoré pri chalupárskych víkendovkách nedáš dopustiť.
Mám ich tri! Prvým sú tepláky či nepremokavé nohavice. Snažím sa o to, aby bol ich vnútorný materiál opäť z kvalitnej biobavlny. Ďalším povinným kúskom je flísová bunda s kapucňou. Kapucňa je pri premenlivom počasí občas vďačným pomocníkom. Na tretie miesto dávam gumáky, pretože každú kaluž i blato zvládnu ľavou-pravou. :)

Tak čo, máte už chuť na malý únik do prírody? Ak hľadáte veselé kúsky vhodné na akékoľvek detské šibalstvá, za rozumné ceny ich pod značkou Kuniboo® určite nájdete v Kauflande. Štýlová kolekcia detského oblečenia s označením GOTS – Globálne Organické Textilné Štandardy – poteší nielen veselými motívmi, ale predovšetkým špičkovými materiálmi. Použitím 100 % biobavlny sú šetrné nielen k životnému prostrediu, ale najmä jemné k citlivej detskej pokožke. A prázdniny na chalupe sa môžu začať!

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Kaufland

3, 2, 1...zbalené na chalupu!
- biobavlnené tielka
- tepláky či legínsy
- šortky a plavky
- nepremokavé nohavice
- biobavlnené tričká
- flísová bunda, mikinky
- 6x ponožky
- 3x pyžamko
- uterák a župan
- sandáliky, tenisky a gumáky
- čiapka, šiltovka, šál alebo šatka
- tenká vetrovka
- pršiplášť
- deka