Z toho vyplýva, že zariadenie nebudete meniť každý rok, ale investujete do neho jednorazovo a dlhodobo. Preto si vyberajte s rozumom a definitívne sa rozhodujte až po dlhšom premýšľaní.

Pri hľadaní inšpirácie na štýl, akým si domácnosť zariadite, určite skôr či neskôr prídete aj k americkému spôsobu vybavovania interiérov. Nie je výnimkou, že sú v bytoch či v domoch spojené kuchyne s obývačkami v jeden veľký priestor. Ide o moderné prevedenie a efektívne spojenie dvoch najviac využívaných miestností v domácnosti. Takáto americká priestranná kuchyňa si vyžaduje kvalitné zariadenie.

Jeden štýl vybavenia

V kuchyni trávi zvyčajne najviac času hlavný kuchár rodiny, a preto by mal byť on tou osobou, ktorá má rozhodujúce slovo pri výbere nábytku do tejto miestnosti. Všetko by tu malo mať svoj úložný priestor, pretože nikto predsa nemá rád preplnenú pracovnú linku spotrebičmi rôznych druhov či riadov. Kuchyňa by mala byť dostatočne veľká s prázdnou linkou určenou na prípravu jedál. Do vašej kuchyne by ste nemali zabudnúť umiestniť všetok nábytok hneď pri zariaďovaní, pretože neskôr nemusíte mať šťastie na kusy nábytku rovnakého vzoru a štýlu. Ideálne je mať jednotný dizajn celého kuchynského vybavenia.

Americký štýl kuchýň takmer vždy zahŕňa určitý ostrovček. Či už je to samostatne stojaca oddelená časť, alebo výklenok v stene s pracovnou doskou, nájde sa vo väčšine amerických domácností. Je to skvelý spôsob, ako si nielen zväčšiť linku, ale aj úložný priestor v spodnej časti. Tento ostrovček je vhodný aj ako príležitostné miesto, kde si vychutnáte jedlo či obľúbený nápoj. Pridajte k nemu teda štýlové barové stoličky a cíťte sa ako v rodinnom hollywoodskom filme.

Možno úplne prvé, čo vás pri západnom štýle kuchyne spojenej s obývačkou napadne, je špeciálna americká chladnička. Tento typ je už čoraz viac rozšírený aj u nás a okrem toho, že má mraziacu a chladiacu časť rovnako veľkú, zrkadlovo k sebe, tak vám ponúka napríklad aj dávkovač ľadu alebo vody na čele tohto spotrebiča.

Komody ako efektívne riešenie do každej miestnosti

Kuchynská linka je spravidla jednoliata a ak chcete v kuchyni získať extra priestor, musíte zvoliť oddelený kus nábytku. Pri spojení kuchyne a obývačky zrejme nebude problém s tým, kam tento kus dať a ideálnou voľbou sú praktické komody, ktoré okrem toho, že poskytnú miesto vo svojich šuplíkoch, tak môžete vrchnú časť využívať ako poličku. Štýl komody vyberajte dôkladne a premyslite si, či zvolíte jednu väčšiu a vyššiu, ktorá bude mať viacero šuplíkov, alebo budete mať radšej dve či tri rovnaké komody s menším úložným priestorom.

V amerických domácnostiach nie je výnimkou, že v nich chýbajú vstupné chodby, na aké sme zvyknutí my, a teda nemajú takmer žiadne miesto na odkladanie topánok či sezónnych vecí. Toto usporiadanie určite nebude váš prípad, no možno sa zamyslite nad tým, že pri kúpe komody budete potrebovať jednu či dve navyše do chodby, tak ju zvoľte v rovnakom modeli ako tie zvyšné v obývačke či v kuchyni.

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock.com

Pri spojených kuchyniach s obývačkami je výhodné to, že časť kuchynského vybavenia môže byť odložená aj v nábytku obývačky, no stále máte všetko v blízkosti a v rámci jednej miestnosti. Zároveň sa snažte využiť priestor v kuchyni čo najviac efektívne. Žiadna miestnosť nie je nafukovacia a v prípade, že máte množstvo kuchynského vybavenia, každá úložná časť je dobrá. Vychytávkou sú skrinky nad digestorom, kde môžete odložiť veci, ktoré nepoužívate často, ale stále ich potrebujete mať relatívne na dosah.

Pamätajte, že pri online nákupe môžete v mnohých prípadoch využiť zľavové kupóny a získať tak lepšiu cenu, a to sa pri zariaďovaní kuchyne spojenej s obývačkou rozhodne oplatí.