Ak máte podozrenie, že niečo nie je, ako má byť, poraďte sa s lekárom. Ľudské telo je ako otvorená kniha, z ktorej sa dá čítať už len pohľadom. Možno vás prekvapí, že každá vráska, škvrnka, ekzém, vyrážka, suché pery, vačky pod očami, to všetko môže vypovedať veľa o vašom zdraví. Poradíme vám, ako rozlúštiť skryté šifry, ktoré nám jednotlivé ochorenia vpisujú nielen do tváre, ale aj oblasti očí. Niektorí odborníci na alternatívne metódy to vysvetľujú tak, že je to dané určitým energetickým blokom, čo sa môže prejavovať aj náhlou citlivosťou a bolestivosťou.

Takéto miesto na tvári treba jemne pomasírovať tak, aby sa stagnujúca energia znova zharmonizovala. Ak je kritický bod teplý, masírujte ho prstami od stredu postihnutého miesta smerom von. V prípade, že je studený, postupujte opačne – smerom k postihnutému miestu. Zamerajte sa aj na celkovú prevenciu a nepodceňujte preventívne prehliadky u lekára.

Ľudské telo je ako otvorená kniha.
Ľudské telo je ako otvorená kniha.
Zdroj: Casprezeny.sk

1. Močový mechúr

Ťažkosti sa môžu prejavovať tesne pod miestom, kde zvyčajne začínajú rásť vlasy.

2. Hrubé črevo

Niekedy sa odráža na spánkoch a bočných stranách čela.

3. Tenké črevo

Odráža sa uprostred čela.

4. Pečeň

Zablokované energetické dráhy nájdeme medzi obočím.

5. Slezina

Problémy s týmto orgánom sa často ukazujú okolo očí, pod obočím a smerom k ušiam.

6. Žlčník

Zmeny na viečkach môžu signalizovať ochorenie žlčníka.

7. Nadobličky

Ich zlé fungovanie alebo nedostatočný pitný režim sa môže prejaviť pod očami.

8. Slinivka

Prejavuje sa zvýšenou citlivosťou a zmenami pri koreni nosa.

9. Žalúdok

Stredná časť nosa je spojená s ťažkosťami žalúdka.

10. Srdce

Začervenaná a citlivá špička nosa môže signalizovať problémy so srdcom.

11. Priedušky

Pozor na zmeny okolo nosných dierok, odrážajú sa v nich ochorenia priedušiek.

12. Pľúca

Citlivosť tváre v oblasti od nosa po uši môže naznačovať problémy s dýchaním a ochorenia pľúc.

13. Pohlavné orgány

V prípade, že máte akékoľvek viditeľné zmeny okolo úst a brady, nie je od veci navštíviť gynekológa a podstúpiť preventívne vyšetrenie.

14. Obličky

Problémy s obličkami a močovým ústrojenstvom sa prejavuje v oblasti brady.

Ak ste príliš bledá, môže ot viesť k anémii.
Ak ste príliš bledá, môže ot viesť k anémii.
Zdroj: Shutterstock

Čo nám ešte hovorí pohľad do zrkadla

15. Suchá, šupinatá koža alebo pery

Toto je častý prejav dehydratácie organizmu. Taktiež to môže indikovať závažnejší problém, ktorý zasahuje endokrinné žľazy – napríklad hypotyreózu (vzniká z nedostatku hormónov štítnej žľazy) alebo diabetes.

16. Zarastanie tváre

Nadmerné ochlpenie na tvári, najmä v oblasti brady, sánky a hornej pery môže byť príznakom syndrómu polycystických vaječníkov, jednej z najčastejších porúch hormonálnej regulácie u žien. Blanka vaječníka zhrubne natoľko, že bráni ovulácii, teda uvoľneniu vajíčka.

17. Drobné žlté bodky na očných viečkach

Pacienti s takýmito cholesterolom naplnenýzmi léziami, ktoré nazývame xantelazma, môžu mať zvýšené riziko vzniku ochorení srdca a ciev.

18. Veľké zmeny či rozdiely pravej a ľavej polovice tváre

Pozor, môžu to byť prvé znaky porážky. Pacienti to popisujú nasledovne: Pozrel som sa do zrkladla a moja tvár vyzerala úplne inak. Vaša tvár môže tiež znecitlivieť alebo zmeravieť, akoby ste sa nemohli usmiať, alebo nedokážete normálne rozprávať. Vtedy treba ihneď volať rýchlu zdravotnícku pomoc na čísle 155 alebo integrovaný záchranný systém 112.

Zmeny na viečkach môžu signalizovať ochorenie žlčníka.
Zmeny na viečkach môžu signalizovať ochorenie žlčníka.
Zdroj: Shutterstock

19. Zmeny farieb kože na tvári

Už čo i len nepatrné zmeny môžu signalizovať, že niečo nie je v poriadku. Ak ste príliš bledá, môže to viesť k anémii. Žltkastý tón môže naznačovať problémy s pečeňou. Modrasté pery alebo nechty môžu indikovať srdcové či pľúcne ochorenia.

20. Vyrážky a škvrny

Niektoré zažívacie problémy sa môžu ukázať na tvári. Svrbiace vyrážky či červené ekzémy môžu naznačovať, že môže ísť o celiakiu – autoimunitné ochorenie, pri ktorom telo reaguje na glutén. Motýľovito rozšírený ekzém rozširujúci sa smerom od brady a nosa môže byť symptómom lupusu, čo je tiež autoimunitné ochorenie. Alergie, ekzémy a rosacea, ako aj niektoré infekcie, môžu tiež prezradiť vyrážky a škvrny na pokožke tváre.