O dlhšej dovolenke sa nám dnes môže iba zdať. Máme však niekoľko tipov, ako si dobiť baterky aj doma.

Dostatok spánku
O význame spánku netreba zbytočne veľa písať. Napriek tomu je mnoho žien, ktoré na úkor spánku pracujú, doháňajú domáce práce a podobne. Ak to robíte aj vy, oberáte svoje telo o energiu a budete sa cítiť malátna a unavená. Odložte všetky povinnosti bokom a doprajte si aspoň 8-hodinový spánok. Vaše telo i myseľ sa vám poďakujú.

Relax
Veľa práce a povinností a zahltená myseľ nám na pohode veľmi nepridávajú. Nájdite si každý deň chvíľku, kedy úplne vypnete. Či to bude krátka meditácia, alebo len posedenie v tichu so zavretými očami, chvíľka hlbokého dýchania alebo cvičenie jogy – na tom nezáleží. Dôležité je každý deň sa na chvíľku stíšiť, upokojiť a byť tu a teraz.

Cvičenie a životospráva
Nesprávne stravovacie návyky, priveľa cukru, fajčenie, stres, alkohol – to všetko oberá naše telo o dôležité minerály a vitamíny. V dôsledku toho sa cítime viac unavené, vyčerpané a bez života. Každá žena si zaslúži cítiť sa dobre a spokojne. K tomu potrebujeme nevyhnutne kvalitné potraviny a pravidelný pohyb.

Nemusí to byť práve ničenie sa v posilňovni alebo desať odbehnutých kilometrov, ale každodenná prechádzka v prírode urobí tiež svoje. Nájdite si pohyb, ktorý vám bude vyhovovať a naozaj ho zaraďte do svojho života. Taktiež sa kriticky pozrite na svoj jedálniček a snažte sa ho upraviť, aby obsahoval čo najmenej rafinovaného cukru, polotovarov a nezdravých jedál.

Doplňte si horčík
Pri vyčerpanosti a únave je jedným z kľúčových prvkov horčík. Tento prvok potrebuje každá bunka v našom tele. Obzvlášť potrebný je v obdobiach zvýšenej fyzickej alebo psychickej záťaže ako aj v tehotenstve.

Nedostatok horčíka prezrádzajú okrem iného nepríjemné kŕče v nohách a svalové napätie. Užívaním kvalitného horčíka si môžete výrazne pomôcť k tomu, aby ste sa cítili lepšie a vyrovnanejšie. Skupina produktov MAGNEX ponúka viaceré možnosti horčíka pre rôzne typy ľudí – či už pre tehotné ženy, pre seniorov, horčík v podobe šumivých tabliet alebo práškového nápoja. Stačí si zvoliť podľa svojej potreby a preferencií.

Najlepším doplnkom horčíka je ten, ktorý je jednoduchý a pohodlný na užívanie. Denná dávka prípravku Magnexje len 1-2 tablety v závislosti od produktu a pokrýva odporúčaný denný príjem 375 mg horčíka. Produkty Magnex sa preto jednoducho užívajú. Neobsahujú cukor, laktózu ani lepok a sú vhodné aj pre vegánov.