Ako to vlastne je? Sú ľudia, pri ktorých nefunguje zákon prírody a gravitácie? Sú ženy, ktorým bola do vienka daná večná mladosť? Prečo ja medzi ne nepatrím a priberám pomaly aj z vody?

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Fitshaker

Vek je len číslo. Áno je, ale sú isté zákonitosti, ktoré neovplyvníme. Môžeme však docieliť to, aby náš vek znel neuveriteľne. Aby naša tvár žiarila, chrbtica nebolela a aby sme nepoznali pojem lieky od bolesti celý život? Spolu to dokážeme.

Každá z nás je jedinečná. Neporovnávajme sa, len nájdime cestu, ktorá je pre nás najvhodnejšia.

Vytvorme si plán. Je prirodzené, že nie každý deň máme chuť na 5 km prechádzku, nie každý deň máme priestor stráviť 2 hodiny v kuchyni prípravou jedla. Sú dni, keď túžime si vziať knihu do rúk a čítať si. Krížovku a lúštiť si. Uvariť si šálku kávy a len tak si ju vychutnať pri obľúbenom filme. A práve na toto nesmieme zabúdať – vedieť relaxovať. Pretože počúvame svoje telo a snažíme sa mu vyhovieť. Nenútime sa, ale práve naopak, dostávame sa do psychickej pohody, ktorá pre fyzickú kondíciu je veľmi potrebná. Všetko nám musí ísť od srdca, musíme sa pre to nadchnúť.

Nepreceňujme sa. Nenechajme sa oklamať reklamou. Je nemožné, aby niekto ležiac celý deň v posteli, napchávajúci sa nezdravým jedlom, mal vpracované telo. Pomôžme nášmu telu dostať sa do kondície pravidelným a správnym pohybom. Je vedecky dokázané, že hoci pár minút denne, ale opakujúcich sa v pravidelných intervaloch, nám pomôže vyformovať postavu. Pri cvičení sa telo „nakopne“. Zahrejú sa svaly, vyplavia endorfíny a ten pocit, že robíme niečo pre seba, je k nezaplateniu. Je to náš chrám, ktorý si celý život strážime, naše bohatstvo, naše všetko. To ako sa k nemu budeme správať my, tak nám bude slúžiť. Je úplne jedno, či zvolíme jogu, pilates, alebo nejaké dynamickejšie cvičenie. Vyberme si taký druh cvičenia, ktorý nám prináša radosť.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Fitshaker

Jedzme zdravo. Áno, zdravo a chutne. Naše obľúbené recepty pokojne varme naďalej, či deťom alebo vnúčatám, ale skúsme spraviť malé náhrady. Práve vďaka malým krokom sa dosahujú veľké ciele.

Ilustračné foto.
Zdroj: Fitshaker

Popri tom vzdelávajme sa a šírme toto posolstvo i ďalej. Zapojme deti k príprave jedál. Majme trpezlivosť a vysvetľujme, prečo práve náhrada cukru je lepšia, prečo chlieb doma upečený je zdravší ako polomrazené pečivo z obchodu, prečo tá paradajka zo záhrady chutí úplne inak ako zakúpená v supermarkete.

Majme trpezlivosť. Či už pri sebe, pri dosahovaní našich cieľov, alebo pri neustále opakujúcich sa otázkach „prečo“. Vážme si záujem o seba, o poznaní.

Podeľme sa. O všetko, čo nás momentálne teší, trápi, ako sa nám darí napredovať v dosahovaní cieľa. Aj keď sme na istý čas stratili možnosť socializácie, socializujme sa v rámci skupín, v okruhu najbližších. Okrem príjemného pocitu, že pre niekoho je náš názor dôležitý, získame podporu, dôležitú dávku motivácie vo chvíľach, keď máme pocit, že už nemáme energiu a silu pokračovať za svojim cieľom...

Poďakujme za všetko čo máme. Za naše telo, i dušu.

Zatúžili ste po takomto ucelenom návode a premýšľate ako ho napasovať do svojho života?

Vyskúšajte to v rámci Novoročnej výzvy 2021. 50 dní pohybu, zdravej stravy, rád, motivácie je priamo pripravených pre každú z nás. Spojí nás veľa príbehov, avšak všetky kráčame za rovnakým cieľom: „Premeniť sa na zdravú, krásnu a príťažlivú ženskú bytosť rozdávajúcu žiariaci úsmev a pozitívnu energiu naokolo!“ Pretože krása kvitne v každom veku...

www.sexypostava.sk – začíname už 11. januára