Eva Mendes chlieb miluje natoľko, že ho nemieni vypustiť z jedálnička pri obmedzovaní sacharidov. Napriek tomu si udržuje perfektnú postavu, ktorú jej závidia mnohé ženy.

"Zameriavam sa na to v smere zvnútra von. Takže je dôležité, čo jem, ako živím svoje telo a koľko vody pijem. Nejem mäso, ale jem veľa rýb a hnedej ryže. Milujem tiež chlieb. Ľudia sú vždy prekvapení, keď jem chlieb v reštauráciách! Ja sa držím hlavne celozrnného. Keď pochybujete, tak si vyberte tmavé jedlo, držte sa ďalej od bielych cestovín, bielej ryže a bieleho chleba, tak to u mňa jednoducho funguje," zverila Eva magazínu Zest.

Postavu podľa nej nie je možné udržiavať dokonalú len jedlom. Preto tiež veľa cvičí. "Chodím do posilňovne tri až štyrikrát týždenne a trochu posilňujem, ale nie veľa opakovaní. Robím taky kardio, normálne šprintujem a behám v intervaloch. Nikdy nerobím kardio menej ako 35 minút, ale môžete ten čas veľmi dobre využiť, keď používate ten stroj správne. A tiež trávim hodinu na posilňovacích strojoch. Dvakrát týždenne chodím na jogu," dodala Mendes.