Všetko je vo hviezdach a vaše znamenie do istej miery predurčuje váš temperament aj schopnosť vychádzať s inými. Pozrite sa, ako na tom ste. Znamenia sú zoradené od tých najmenej konfliktných a najmilších až po najväčšie hašterivky.

1. Váhy

Patria medzi najväčších obetných baránkov horoskopu. Radšej budú samy nešťastné a smutné, ako by mali zarmútiť niekoho blízkeho. Nadovšetko si vážia harmóniu, spravodlivosť a každá krivda im trhá srdce. Je takmer nemožné vyprovokovať Váhu k hádke. A ak sa vám to aj podarí, rozhodne vás nebude urážať, ani na vás útočiť, iba vecne argumentovať.

2. Ryby

Neznášajú akýkoľvek konflikt, hádky a ohováranie. Sú jedným z najmenej bojovných znamení, a keď na nich aj niekto útočí, radšej odídu, než by sa pustili do hádky. Ryby sú mierne, nežné a od srdca dobráčky a určite vám radšej 100-krát pomôžu, než by vám mali ublížiť.

3. Býk

Býčice sú pokojné a s chladnou hlavou prijímajú aj kritiku, ktorú na ne smerujete. Ony samy sa do kritiky druhých radšej nepúšťajú a celkovo majú miernu a ústretovú povahu. Ale pozor, niekedy môže znamenať ich pokoj aj ticho pred búrkou a ak ich pridlho dráždite červeným súknom, čakajte poriadny útok.

Počas jari sú najdôležitejšie vitamíny B,C a D.
Počas jari sú najdôležitejšie vitamíny B,C a D.
Zdroj: Shutterstock

4. Vodnár

Zväčša nemajú čas byť nepríjemné a protivné, lebo sú od podstaty veľmi milé a priateľské. No určite nie sú ako rohožka, do ktorej si môžete každú chvíľu utierať nohy. Ak majú pocit, že sa k nim správate mizerne, prejaví sa ich prirodzene rebelská povaha a čakajte poriadne studenú sprchu.

5. Strelec

Strelkyne vedia byť netrpezlivé a nepokojné. Nevedia sa zmieriť s tým, ak sa okolo nich dejú nejaké krutosti alebo bezprávie. Ak sa pustíte do hádky so Strelkyňou, pripravte sa na prestrelku. Presne ako napovedá ich znamenie, vedia trafiť priamo do čierneho, teda zasiahnu vaše najcitlivejšie miesto.

6. Blíženci

Zväčša sú veľmi spoločenské a milé, ale patria medzi najväčšie klebetnice v kolektíve. Nenechajú si uniknúť žiadny „klep“ a rady ich aj samy šíria. Ak ich s týmto konfrontujete, ukážu svoju naozaj nepeknú stránku a všetko obrátia proti vám.

Kamarátka sa nevie tešiť z môjho šťastia.
Kamarátka sa nevie tešiť z môjho šťastia.
Zdroj: Shutterstock

7. Rak

Všetko záleží od ich nálady a momentálneho rozpoloženia. Račice vedia byť najsladšie bytosti na svete, ale vedia ukázať aj svoju odvrátenú tvár. Patria medzi najnáladovejšie znamenia. Ak s nimi máte tú česť práve počas ich mizernej nálady, určite z nich nebudete mať dobrý pocit.

8. Lev

Väčšina Levíc sú veľmi milé, priateľské a zábavné ženy. Keď sú iní vo vývrtke a hromžia, ony si ich vypočujú s chápavým úsmevom na tvári. Ale nenechajte sa zmiasť! Levice vedia aj pekne zostriť a pritvrdiť pokiaľ ide o ich teritórium a záujmy. Nepustia protivníka k slovu a občas od nich niekto odchádza aj v slzách.

9. Panna

Keď sa nahnevajú Panny, nemusíte čakať žiaden slovný ani fyzický útok. Sú skôr pasívne agresívne a nechceli by ste vedieť, čo sa im v momente rozčúlenia preháňa hlavou. Vedia vrhať nenávistné pohľady a trápiť vás nekonečne dlhým tichom.

serious young french couple looking in opposite directions
serious young french couple looking in opposite directions
Zdroj: iStockphoto

10. Baran

Baranky v dobre nálade sú rozhodné a vášnivé ženy, no to sa môže v sekunde zvrtnúť na nevraživosť až aroganciu. Vedia byť poriadne uštipačné, ak sa raz na vás nahnevajú, majú vás v zuboch poriadne dlho.

11. Kozorožec

Sú to najtrpezlivejšie ženy na svete, až do momentu, kým sa nenahnevajú, alebo neurazíte ich city. Vedia byť studené ako ľad a zraňovať ostrými poznámkami, ktoré útočia na vaše najcitlivejšie miesta. Určite si nenechajú ujsť žiadnu príležitosť, aby vám povedali, čo a ako máte robiť.

12. Škorpión

So Škorpiónkami sa rozhodne nezahrávajte a ani si ich nechcite pohnevať. Sú totiž majsterkami pomsty, ktorú vedia plánovať s chladnosťou sériového vraha. Vedia byť malicherné, pomstychtivé a naozaj nepríjemné. Preto k tomuto znameniu radšej pristupujte zmierlivo, aby sa vám to nevymklo rýchlo z rúk.