Baran 21.3.-20.4.

Máte za sebou hektické obdobie, v ktorom ste museli urobiť vážne životné i pracovné rozhodnutia. Stálo vás to veľa síl a vnútornej energie. Potrebujete si poriadne vydýchnuť, naozaj oddýchnuť a dobiť si takmer vybité baterky. Máte šťastie v tom, že ženy-Barani nikdy nestratia svoju prirodzenú silu, ktorú dostali do vienka. Len sa k nej pripojte a obnovte dôležité vesmírne spojenia. Sústreďte sa na rozvíjanie vnútorného pokoja a nepracujte priveľa. V tomto roku nie je príliš silný 6. dom zdravia, a to znamená, že sa váš zdravotný stav po úprave životného štýlu, zmene stravy a nastolení akého-takého denného poriadku, do ktorého vtesnáte aj pohyb a oddych, môže výrazne zlepšiť. Venujte svojmu zdraviu oveľa viac pozornosti, najmä pľúcam, končatinám a tráveniu, kde sa zvykne začínať dosť zdravotných problémov. Ak už dlhšie odkladáte návštevu lekára či operačný zákrok, mali by ste svoj postoj prehodnotiť a dať na rady odborníkov.

Na čo si dať pozor:

Mars a Saturn vám v januári, začiatkom februára, v máji a júni môžu priniesť dosť stresujúcich situácií. Možné dôsledky sú – bolesti hlavy alebo migréna, obehové a srdcové ťažkosti. Dávajte si pozor pri šoférovaní!

Čo môžete zlepšiť:

Vyhýbajte sa stresu a zvoľnite tempo v práci. Naučte sa meditovať a dožičte si viac príjemných chvíľ a vecí, ktoré vám zdvihnú náladu. Zaraďte do programu pravidelný pohyb, napríklad jogu alebo čikung. Posilníte si tým imunitný systém.