Vy ste boli vždy spokojná s tým, čo máte?

Nikdy som sa nerúhala. No... až na tú moju postavu. (smiech) Lenže s tým sa dá niečo robiť.

Však ste si aj pre to niečo vytrpeli a schudli vyše 30 kíl!

Ale to nebolo o tom, že trp a diétuj. Zmenou stravovania som si urobila nový životný štýl. Najťažšie bolo začať. Ale bola som motivovaná prácou. Možno, keby som nebola herečka, tak si nemusím dávať taký pozor na vizáž. Pravdou však je, že sa lepšie cítim. Neznamená to, že by som nejedla aj „normálne“ veci, napríklad cez sviatky. No potom sa zase stopnem a som na pohánke, šalátoch, mäsku a bez lepku. Nie kvôli celiakii, ale aby mi nerástol zadok. (smiech) 

Kristína Greppelová.
Kristína Greppelová.
Zdroj: Archív

Aké sú potom vo vašom jedálničku napríklad tie „nenormálne“ veci?

Minule som napríklad nestíhala cez deň zjesť nič, len proteínovú tyčinku. Večer po predstavení som si urobila ryžové cestoviny s vegetariánskym bolognese a zjedla som ich za jednu vááážnu misku a hajde do postele. Viem, že na noc by sa nemalo jesť, no ja vydám cez deň toľko energie! A keď mám večer predstavenie, v ktorom mám 42 nástupov na javisko, ubehám a vyčerpám sa k smrti. Tak prečo by som si nedala za kýbel ryžových či pohánkových cestovín?! (smiech)

Čo to je za predstavenie so 42 nástupmi!

Kľúčovou dierkou od Joea Ortona. Nedávno sme ho premiérovali v divadle Aréna. Je to veselohra z blázinca. Chodím tam stále do ordinácie a z ordinácie na vysokých podpätkoch. Hrám manželku doktora, ktorý tú ordináciu vlastní a ja mu robím zle. Som taká mrška, čo popíja veľa alkoholu a má rada neplechu. Nevadí mi to, lebo môžem byť iná, ako v súkromí.

Kristína Greppelová s Tomášom Palonderom.
Kristína Greppelová s Tomášom Palonderom.
Zdroj: archív K. G.

Necítite sa niekedy aj v živote, ako v blázinci?

Čo ja viem? Som človek, ktorý nevie, čo je to depresia. Aj keď niekedy poviem, že mám depku, tak to myslím skôr zo srandy. Kolegovia si uťahujú, že mám „grepku“. V podstate som jeden veľmi šťastný a spokojný človek. A to všetko vďaka mojej úžasnej rodine, ktorá tu vždy pre mňa bola a dúfam, že aj bude. Mám, všetko čo potrebujem a denne ďakujem za tú pohodu a obrovskú podporu.

Nájdete si čas len pre seba?

Pre mňa je relax káva a cigareta. Mám miesto, kam chodím a kde sa mi pri tom najlepšie učia texty.

To sa ale nevenujete sebe.

Ale áno, lebo keď budem vedieť tie texty, tak budem dobrá na pľaci. No mám rada aj napustenú vaňu a sviečky. Ležím tam aj hodinu, kým mi nevychladne voda a nestrasie ma od zimy.

Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
Zdroj: Dušan Křístek

Obľúbený ventil?  

Viedeň. Tie galérie a múzeá majú každý mesiac niečo zaujímavé. S Tomášom v nich dokážeme stráviť aj päť hodín. Potom si dáme dobrý obed, kávu, ja aj s cigaretou a Tomáš nadáva, lebo je nefajčiar. Absolútne ho chápem a podporujem v tom nadávaní.