Keď je niekto iný, často máva ťažký život. Svoje o tom vie aj Lorena, aktivistka s nádherným pohľadom a pekným úsmevom.

Padaj preč, ty strašidlo

Kruté zaobchádzanie, šikanovanie, bezohľadnosť a výsmech zažívala deň čo deň. Narodila sa s kongenitálnym melanocytárnym névom, to znamená, že mala névy, teda benígne nádory rôznej veľkosti, na viac ako polovici tela. Lorenino telo je priam posiate materskými znamienkami rôznych veľkostí vrátane jedného obrovského, ktoré pokrýva celú časť trupu od pleca až po stehno.

Lorenu (24) volali Dalmatínec, smiali sa jej a ponižovali ju.
Lorenu (24) volali Dalmatínec, smiali sa jej a ponižovali ju.
Zdroj: Northfoto

Mama ju milovala a podporovala

„Keď som bola úplne malá, nemala som žiaden problém. Moja mama mi vždy hovorila, že som zdravé dievčatko a nemám sa ničoho báť,“ spomína si Lorena. „Problémy sa začali vo chvíli, keď som začala chodiť do školy,“ pokračuje. „Bolo to veľmi nepríjemné! Deti na mňa zízali, smiali sa mi, podpichovali ma – cítila som sa menejcenná a naničhodná. Po príchode domov zo školy som len plakala a plakala, ešteže tam bola mama. A v puberte som nemala žiadne vzťahy. Necítila som sa na to dosť sebavedomá.“

Strašná esemeska, poníženie na klzisku

Raz večer sedela Lorena doma a hrala sa s mobilom. Odrazu dostala esemesku, ktorá jej vyrazila dych. „Prečo sa jednoducho nezabiješ?“ – stálo na displeji. Väčšinou takéto veci ignorovala. Tentoraz však správu ukázala priateľke a tá bola zhrozená. Ako vôbec môže niekto poslať takúto vetu živej bytosti? A na klzisku sa na ňu sťažovala nejaká „múdra“ mamička, ktorá ju obvinila zo šírenia osýpok a Lorena musela s veľkou hanbou z klziska odísť.

Cesta k sebavedomiu nebola jednoduchá, ale stálo to za to.
Cesta k sebavedomiu nebola jednoduchá, ale stálo to za to.
Zdroj: Northfoto

Toto ju zachránilo z hlbokej depresie

Spomínané negatívne zážitky vyústili u Loreny do hlbokej depresie, ktorou začala trpieť v prvom ročníku na univerzite. Nenávidela svoje telo, všemožne ho zakrývala a aj v najhorúcejšom lete nosila dlhé rukávy... Až raz videla na Facebooku nádhernú ženu s materskými znamienkami, ktorá rozprávala o kráse a mejkape. Niekto zareagoval, že ho to znechucuje. Lorene sa žena páčila, tak prečo ju niekto takto urážal? Ako môžu byť ľudia takí krutí? Vtedy sa v nej niečo zlomilo. Rozhodla sa milovať vlastné telo, nepočúvať nenávistné komentáre a začať sa mať rada taká, aká je.

 

Vyzliekla sa do bikín a nafotila knihu

Keď sa vyzliekla do bikín a fotky zavesila na Instagram – výsledok bol fantastický. „Písali mi mamy a ďakovali, že som inšpirovala ich dcéry. Veľmi ma to potešilo.“ No výsledok bol taký senzačný, že ju nakoniec oslovili na fotenie knihy. „Chcem zmeniť tradičnú predstavu o kráse a povzbudiť všetky ženy, aby sa mali rady také, aké sú.“

Mama jej vždy hovorila, že je krásna taká aká je.
Mama jej vždy hovorila, že je krásna taká aká je.
Zdroj: Northfoto