Nika: Dôležitá je celková životospráva človeka

Prvé 3-4 dni som mala sťažené dýchanie, tlak na hrudi a začínajúci kašeľ. Na 5. až 6. deň som stratila čuch a chuť. Zvýšila som dávky vitamínu C, D a zinku. Antibiotiká som si nasadila sama, aké som mala doma, lebo doktorka mi dvihla telefón až na šiesty deň. Pila som cibuľový vývar s medom a naparovala sa nad slanou vodou. Denne pijem 3,5 l vody a počas tých dní som vypila štyri litre. Mala som ľahký priebeh bez teploty, bez bolesti celého tela a bez únavy. Dôležitá je celková životospráva človeka. Hlavne nepanikáriť a myslieť pozitívne.

Ako sa Slovenky popasovali s koronavírusom?
Zdroj: Shutterstock

Renka: Ja som mala 8 dní vysoké teploty, len som ležala, nebola som schopná urobiť nič, kašeľ a strata chuti aj čuchu, rozhadzalo mi to celý organizmus. Vlasy mi vypadávajú, menštruácia mi meškala 12 dní, nebola to teda sranda, mám rešpekt pred Covidom.

Andrea: Všetkým prajem skoré uzdravenie. Ale... Z mnohých komentárov vidno, že sa ľudia trápia dlho sami. Keby tu všetko nebolo onálepkované slovom "covid", človek by išiel normálne k lekárovi a ten by ho vyšetril, liečil, teraz to nejde, odbijú vás nejakým telefonátom... Nie nadarmo nemocnice upozorňujú, že pacienti k nim prichádzajú v katastrofálnom stave, s pokročilými zápalmi pľúc, atď, mnohokrát im už nevedia pomôcť... Celé je to tu postavené na hlavu.

Ako sa Slovenky popasovali s koronavírusom?
Zdroj: Shutterstock

Majka: Manžel začal mať príznaky na Vianoce. To, že sme mali "pokazené" sviatky mi nevadilo. Ale vidieť ho takého chorého bolo hrozné, teploty, bolesti kĺbov, svalov, hlavy, celková slabosť. To bolo príšerné a nijako som mu nevedela pomôcť. Veľmi schudol a aj keď už ubehli skoro 2 mesiace, stále je slabý a musí si ľahnúť, pospať si. Berie liek, aby sa mu lepšie dýchalo, absolvoval pľúcne vyšetrenie, ORL, interné vyšetrenia. Chrípočkou sme to nikdy nenazývali...

Renáta: Priateľ mal v januári, horúčka mu skákala hore-dole, každý druhý deň bolesť hlavy. Celé dni prespal, ale inak to bolo v pohode. Bral len C vitamín, tabletky proti horúčke a veľa spánku. Vďakabohu za taký mierny priebeh.

Všetkým želáme skoré uzdravenie!

Ako sa Slovenky popasovali s koronavírusom?
Zdroj: Shutterstock