Nudí vás každodenný život a rutina? Vykonávate rovnaké procesy stále dookola? Malé dobrodružstvá a nové výzvy na vás čakajú na každom rohu, dokonca u vás doma! Čo tak začať robiť veci inak?

1. Pestrosť chutí

Hovorí sa, že jedlo drží telo a dušu pohromade. To, čo jeme, prispievak tomu, ako sa cítime. Ak je váš život monotónny, aspoň vaše kulinárske umenie by malo byť pestré. Začnite variť inak ako doteraz. Vyskúšajte morské plody, indické koreniny alebo vegetariánske menu. Zamyslite sa, ktorú kuchyňu by ste rady ochutnali. Pošlite aspoň svoje chuťové poháriky na cestu! Mimochodom, vyskúšajte aj iný spôsob konzumovania. V mnohých krajinách ľudia jedia rukami. Čudné? Skúste to aj vy, je úžasné, ako odlišne a intenzívnejšie vnímame chute a arómy.

2. Nechajte mobil na pokoji

Je pravda, že sme v súčasnosti zvyknuté používať všetky možné funkcie svojho mobilu. Kontrola pracovných e-mailov, neustále využívanie prehliadača, sociálne siete ako WhatsApp, Instagram či Facebook, lajkovanie, tagovanie, meranie krokov, pripomienky a mnoho iného. No pôvodne sme si ho kúpili iba na telefonovanie, prípadne písanie esemesiek. Nechajte telefón aspoň jeden deň odpočívať. Budete sa čudovať, ako veľmi to odbúrava stres, upokojuje a čistí hlavu a dušu.

3. Meňte účes

Každá z nás pozná ten pocit, keď príde s novým, sviežim zostrihom od kaderníka. Vlasy sú ozdravené a naša duša tiež, pretože sme si našli čas pre seba. Nový účes je zároveň ako vietor do plachiet. Nemusíte ísť ku kaderníčke, aby ste sa cítili dobre. Vyskúšajte niečo samy. Viažete si vlasy do copu? Nechajte ich rozpustené, pridajte čelenku alebo ozdobné sponky a, voilà, vaše nové ja bude na svete. Pohľad do zrkadla bude zakaždým niečím novým.

4. Oblečte sa do nálady

Niektoré veci zo šatníka máme spojené s príjemnými spomienkami a pozitívnymi emóciami. Napríklad farebné letné šaty, ktoré ste pred pár rokmi rady nosili a v ktorých ste tancovali na letnej párty, sukňa, ktorú ste mali na romantickej večeri, alebo blúzka, ktorá vám na pohovore priniesla šťastie. Možno ste ich dlho nemali na sebe, no tak si ich oblečte. Privoláte si opäť pozitívne emócie, ktoré s nimi máte spojené, a možno aj lepšie zvládnete všetko, čo vás počas dňa čaká.