Hľadanie partnera nás udržuje štíhle

Je to tak, logika nepustí. Aj vedci to potvrdili, že kým si hľadáme partnera, všetci chceme vyzerať čo najlepšie, dbáme teda aj na váhu, udržiavame sa vo väčšom pohybe, cvičíme.

Šťastie „priberá“

Ak sme už vo vzťahu, akoby sme sa opustili, ale to je také škaredé slovo. Vedci hovoria, že sa dostávame do stavu „hlbokej relaxácie“ – konečne môžeme byť samy sebou a stres zostáva za dverami nášho vzťahu. Preto vedci tvrdia, že ak obaja partneri pribrali, môže to svedčiť aj o extra pevnom vzťahu, kde obaja majú veľmi zhodné názory na život.

láska
láska
Zdroj: Shutterstock

Zlý vplyv

Podvedome si hľadáme k sebe partnerov, ktorí majú podobnú postavu ako my, tvrdia výsledky výskumov. Páry, ktoré žijú v harmónii, majú na seba väčší vplyv ako by sa zdalo. Preto ak máte partnera, ktorý má sklony k priberaniu, zveziete sa popri ňom aj vy. Prečo by ste si nedali aj vy tie chutné klobásky či čipsy?

Varenie

Vážny vzťah a založenie rodiny so sebou prináša aj vyváranie. Žena sa chce ukázať, že je dobrá gazdinka a partner, že mu chutí. Tam, kde sa veľa je, sa aj veľa varí. A ak si partner potrpí na kalorickú stravu, prispôsobí sa mu celá rodina. Nebudete predsa jesť osobitne.

Aj vy trpíte v tomto období zimomravosťou a neustále máte chuť na ťažké sýte jedlá?
Aj vy trpíte v tomto období zimomravosťou a neustále máte chuť na ťažké sýte jedlá?
Zdroj: Shutterstock

Už pre dvoch

Samozrejme, keď začnete žiť s niekým, začnete variť vo veľkom. Mužská porcia je predsa len väčšia a pre dvoch je to iné, ako keď ste si varili sama. Väčšie množstvo jedla môže byť poriadnou kalorickou pascou.

Oslava lásky

Nielen Valentín, ale každé pozvanie do reštaurácie, keď chcete osláviť vašu lásku, sa nezaobíde bez kalorickej sladkosti, či nejakej inej dobroty. Určite nezostanete pri minerálke a šaláte. Čokoládový priemysel je toho dôkazom.

Čo darovať na Valentína?
Čo darovať na Valentína?
Zdroj: Shutterstock, RCA, FB, archív firiem

Malá motivácia

Ak sú vám nohavice tesné a po schodoch sa zadýchate, je čas na zmenu. A možno sa do toho aj pustíte, ale ak vás v tom partner nepodporí, tak sa motivácia rýchlo vyparí. Skúste to vziať na seba a buďte vzorom aj pre partnera. Možno aj vďaka vášmu úspechu, sa inšpiruje aj on.