Ak máte po sexe nutkanie na močenie, nikdy to neignorujte. Zvyknite si ísť na WC vždy po milovaní, najlepšie hneď po ňom. Je to dôležité ako prevencia pred zápalom močových ciest. Po milovaní si nezabudnite umyť ruky a najlepšie bude, ak sa tam dole aj umyjete a potom sa poriadne poutierate. Ani rýchla sprcha nie je zlý nápad. Na umývanie pohlavných orgánov vždy používajte špeciálne intímne gély, nikdy nie obyčajné mydlo či voňavý sprchový gél. Vyhýbajte sa chémii a parfumom.

Čo by ste mali urobiť po každom milovaní?
Zdroj: Shutterstock

Sexi spodná bielizeň je dobrý nápad, ak chcete partnera zvádzať, nepotešíte tým iba jeho, ale aj vy sa budete cítiť oveľa zvodnejšie. Takáto bielizeň sa však väčšinou vyrába z nepriedušných syntetických materiálov, ktoré naša pokožka nemá až tak rada. Po sexe sa teda radšej prezlečte do niečoho bavlneného a pohodlného. Syntetické materiály do seba nevsiaknu prebytočnú vlhkosť a vytvoria prostredie vhodné na množenie baktérií. Po milovaní si preto radšej dajte bavlnené nohavičky.

Čo by ste mali urobiť po každom milovaní?
Zdroj: Shutterstock

Po vášnivom sexe zrejme obaja s partnerom vyhladnete. Spoločné maškrtenie môže byť krásnou bodkou za vaším zážitkom. Myslite pritom aj na zdravie svojej vagíny, dajte si jogurt a namiesto čokolády plnej cukru, na ktorú zrejme máte najväčšiu chuť, siahnite po potravinách s vysokým obsahom probiotík. Aj bobuľovité ovocie obsahuje množstvo prospešných vitamínov a živín, ktoré pomôžu pohlavným orgánom pri ich regenerácii.

Čo by ste mali urobiť po každom milovaní?
Zdroj: Shutterstock

Sex je skvelá pohybová aktivita, počas ktorej spálite veľa kalórií. Aj sa pri ňom často poriadne spotíte, preto si neskôr doprajte poriadne veľký pohár vody a doplňte stratené tekutiny. Samozrejme, vyhnite sa sladeným nápojom, spoľahnite sa na obyčajnú vodu. Hydratuje vám nielen pokožku, ale pomáha aj pri obnove vaginálnej mikroflóry.

Čo by ste mali urobiť po každom milovaní?
Zdroj: Shutterstock