Domov však prišiel s plačom. Bol veľmi nespokojný, niektoré deti ho tam bili. Riešili sme to aj s vedúcimi a vyšetrovalo sa to ako šikanovanie. Nevieme, ako ho teraz prehovoriť, aby išiel do tábora a či je to vôbec rozumný nápad.
Jana

Odpovedá Maroš Majko, PhD., psychológ:
„Váš syn prežil nepríjemné obdobie v detskom tábore. Ani dospelý človek by nešiel rád na dovolenku tam, kde sa cíti nepríjemne. Skúste sa vcítiť do svojho syna a berte do úvahy jeho názor. Zároveň však musíte brať do úvahy aktuálnu situáciu. Skúste mu preto povedať, aké má možnosti.

Detský tábor by ste mali vyberať výhradne spolu. Je ich množstvo a ich kvalita je veľmi rozdielna. Ak sa popozeráte napríklad na internete, nájdete širokú ponuku táborov,“ hovorí psychológ. Mnohé sú zamerané na rôzne oblasti, ponúkajú nadštandardné služby, prácu s počítačmi či učenie cudzích jazykov hravou formou a podobne. Kvalitu si však väčšinou musíte zaplatiť. Vyberte preto niečo spolu so synom a dajte mu možnosť, aby sa vám mohol v prípade potreby ozvať. Zistite si o tábore čo najviac informácií, najlepšie od rodičov a detí, ktoré sa ho zúčastnili. Ideálne by bolo, ak by s vaším synom išiel nejaký kamarát alebo rodinný príslušník v jeho veku. Iste by sa cítil lepšie a starosti, s ktorými sa prípadne stretne, prekoná oveľa ľahšie.