Pre prezidentku Čaputovú a jej deti šil módny návrhár Boris Hanečka celkovo pätoro šiat. Dve objednávky však prišli aj pre prezidentikne dcéry, Leu a Emu. Obe dievčatá prekvapili a na privítanie hlavy cirkvi si obliekli nohavicového kostýmy.

Obliekli si kostýmy 

„Sú to kostýmy, takže jej to odkaz na niečo konzervatívne, ale majú výtvarne spravené rukávy. Nohavice sú klasicky na puky, ale sako má akcent na rukáv a rameno,“ ozrejmil dvorný návrhár pani prezidentky túto strihovú zaujímavosť. Lea Čaputová sa ukázala v jasne modrom kostýme, Emma v čiernom. „Obe majú svetlé, maslové blúzky,“ upresnil Hanečka.

Pápež František sa v pondelok 13.9. 2021 zúčastnil oficiálneho prijatia u Prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čapautovej a následného stretnutia s osobnosťami politického, spoločonského aj kultúrnehon života v záhrade Prezidentského paláca. Na snímke Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Biela farba je zakázaná

Je pritom  známe, že biela farba nie je na stretnutie s pápežom povolená. „Tu sa to nevzťahuje. Nie je úplne zakázaná, ale nemôže byť celý odev v bielej farbe," povedal Hanečka. Kvôli voľbe takéhoto outfitu však musela Kancelária prezidentky kontaktovať Vatikán.

„Konzultovali sme, či to môže byť a oni povedali, že môže,“ prezradil návrhár. Protokolista odev dcér napokon odobril.

Ich OUTFIT nájdete v GALÉRII >>>