Zvyknete si dopriať jarný detox?

Telo to má dokonalo vymyslené. Detoxikuje sa priebežne. Nepotrebujem nárazový detox. Denne pracujem na harmonizácii.

Váš vzťah k prírode je neprehliadnuteľný...

S Miuškou sme boli vždy prírodné bytosti. V troch rokoch rozlíšila podbeľ, pľúcnik lekársky, prvosienku. Vie, na čo sa používa myší chvost, praslička, koreň lopúcha, sedmokrásky, fialky. Najradšej má materinku dúšku, ktorú tak pomenovala ako malá, a názov sme si osvojili. (Úsmev.)

Ste krásna žena, aké sú vaše skrášľovacie rituály?

Ďakujem za kompliment. Cítim sa tak napriek šedinám, ktoré nezakrývam, a objavujúcim sa vráskam, s ktorými začínam byť kamarátka. Starostlivosť o seba zvonka i zvnútra som posledné roky zaradila na prvé miesto. Viem, že budem dobrý človek, keď budem v pohode.

V kúpeľni..
Zdroj: Instagram.com/miriam.kalisova

Napísali ste aj kuchársku knihu. Ako k tomu došlo?

Odmala som pobehovala v kuchyni u maminy, u babky. Sú úžasné kuchárky. Nikdy sme nevarili podľa receptu. Všetko sme robili od oka. Pozriem na cesto a vidím, čo mu chýba. Pre mňa bol šok, že to tak nemajú všetci, preto moje recepty od oka nestačili. Moje ženy ma prehovorili, nech napíšem kuchársku knihu. Vydala som ju sama a mala úspech. Investícia do seba bola veľký životný krok.

Aj maľujete. Chcú mať ľudia doma originál od Kalisovej?

Som prekvapená, ale áno. Obrazy nepredávam. Šikovná Maťka, ktorá vyrába prírodné sviečky z kryštalického vosku, moje kresby zataví na sviečky so špeciálnym posolstvom pre ženy. Tak sa kresby s mojím vnímaním sveta šíria medzi ženy, ktoré so mnou ladia.

Deti nás veľa učia. Čomu Mia priučila vás?

Trpezlivosti, pokoju aj hravosti. Naše nekonečné rozhovory o vílach, škriatkoch, elfoch a jednorožcoch by boli na knihu. (Smiech.)