Láska k hudbe a talent sa u Johna prejavili už v detstve. Za klavír si sadol ako sedemročný. Nezanedbával ani štúdium a v roku 1999 získal vysokoškolský titul na Pensylvánskej univerzite. Na čo John Legend siahne, to sa vydarí. Svedčí o tom aj jeho deväť cien Grammy. Zúčastnil sa na aprílovom streamovanom koncerte One World: Together at Home, ktorý zorganizovala Lady Gaga na pomoc hrdinom prvej línie v boji s koronavírusom.

John na ňom zahral nový singel Bigger Love, ktorý je o solidarite a nezištnej pomoci v čase pandémie Covidu-19. Klip k tejto piesni tvoria konkrétne tváre a príbehy ľudí z celého sveta. Pri natáčaní sa John obrátil na našich českých susedov. Tí spolupracovali s kolegami z Los Angeles a Čile, no finálna verzia klipu vznikla v Prahe.

Miluje jej nedokonalosti

Jeho osudovou ženou je krásna modelka s thajskými koreňmi a exotickým vzhľadom Chrissy Teigen (34). Spoznali sa pri natáčaní Johnovho videoklipu a bola to láska ako hrom! V roku 2013 sa vzali v romantickom talianskom meste Como. Pieseň All of Me napísal John pre Chrissy ako manželský sľub a hovorí v ňom, že miluje jej dokonalé nedokonalosti. Romantika v ich vzťahu zrejme nechýba. Majú spolu dve deti Lunu (4) a Milesa (2). Prednedávnom vypustili do sveta radostnú novinu – Chrissy je tretíkrát tehotná!

Vedeli ste, že…

... prvé dve Chrissine tehotenstvá boli z umelého oplodnenia? John a jeho manželka to netajili. Tretie, prirodzene počaté dieťa, je veľkým prekvapením aj pre nich.