V mladom veku ste si svoje odtrpeli v láske. Vnímate to po s odstupom času ako skúsenosť?

Áno, no určite to bolo i veľké sklamanie v láske. S láskou som predsa do toho vzťahu išla. Z toho sa človek časom dostane, no my sme už mali dieťa. Najviac sklamaná som teda bola z toho, že vám niekto absolútne zničí bunku, ktorú ste si chceli budovať. A že Adam (8) nebude mať možnosť zažiť, čo je normálna rodina. Krv je krv, tá nepustí. Aj keď my sme veľmi normálna rodina. Rodičia sa poznajú od 12. rokov a to majú pomaly 60!

Kristína Greppelová s Tomášom Palonderom.
Kristína Greppelová s Tomášom Palonderom.
Zdroj: archív K. G.

Teraz ste s hercom Tomášom Palonderom takmer päť rokov. Boli ste po rozvode v láske opatrnejšia? 

To o sebe nemôžem tvrdiť. Nikdy však neporovnávam niekoho s niekým iným. To je tá najväčšia chyba, čo človek vo vzťahu môže urobiť. Lebo sa môže pripraviť o strašne veľa vecí. Niesť si krivdy z minulých vzťahov do toho nového, je úplná hlúposť. Treba ísť do neho čistý a s dôverou. Aspoň ja to tak v sebe mám. Tomáš ma vie vždy rozveseliť, čo je vo vzťahu veľmi podstatné. Tak, ako humor a váženie si jeden druhého. Lebo keď si partner neváži partnera, je to zabitý vzťah.

Čím to je, že mnohým mladým sa vzťahy rozpadajú, pritom ich rodičia spolu žijú dlhé roky?

Dobou. Je otvorená všetkým možnostiam a ľudia si prestávajú vážiť, čo majú vedľa seba. Hľadajú niečo nové, lebo majú pocit, že im niečo niekde ujde. Že to, čo majú, nie je správne. Doba, ktorú žili naši rodičia, bola predsa len boľavá na isté témy. Museli sa zomknúť a to ich držalo pokope.

Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
Zdroj: archív K. G.

Ako dieťa ste však s dvomi staršími bratmi veľmi pohodu nemali. Cvičili vás riadne?

No, tí ma teda pripravili do života! Nešetrili ma. (smiech) Hlavne Maco, stredný brat. Je kreatívec a grafik. Čiže vždy, keď na mňa chystal habaďúru, bola veľmi kreatívna. Napríklad som mala živú hus Žofu. Hrávala som sa s ňou a počúvala na slovo. Raz som prišla domov a jej nikde. Mama mi povedala, že odletela do teplých krajov. Keď som sa pri obede pýtala, kedy sa vráti, čakal len na to a s chuťou mi oznámil, že ju práve jem! Alebo som mala 37 Bárbin a 5 Kenov. Kým som bola v škole, dal si tú námahu, že všetkých vyzliekol, zavesil na motúziky a nalepil mi to na plafón ako v horore! A raz zjedol staršiemu bratovi kinderká, ktoré on miloval. Obaly hodil pod môj vankúš a nahnevanému Filipovi tvrdil, že ma videl ich jesť. Ja som od neho dostala a Maco sa smial!

Aká bola pomsta?

Ja som nebola kreatívna. Poskákala som mu Star Wars, ktoré si po kúsku zbieral a lepil. (smiech) No veľa srandy som s nimi mala. Ale máme sa veľmi radi.

Kristína Greppelová so synom Adamom.
Kristína Greppelová so synom Adamom.
Zdroj: archív K. G.

Vy máte zatiaľ iba jedného syna, viete si predstaviť, že by mal súrodenca?

Určite si to viem predstaviť, ale neviem kedy. A neviem, či Tomáš si to vie predstaviť. (smiech) Každopádne na to netlačím. Ak to má byť, tak to bude.