Bola pre vás výzva šou Tvoja tvár znie povedome, ktorú ste vyhrali?

Veľká, keďže moje hudobné smerovanie je úplne iné. Ale v duchu hesla, že chcem skúsiť čo najviac nových vecí, som do toho išla. Bolo to veľmi náročné obdobie, no táto skúsenosť už je v kolónke „vyskúšané“. Som rada, že už sa nebudím v noci s pocitom, že ešte neviem poriadne text alebo choreografiu a nakrúcanie sa blíži. Ale príjemne ma prekvapilo, že som všetko zvládla a navyše podľa predstáv našich koučov. Z toho som sa poučila, že zvládnuť sa dá oveľa viac, ako si myslíme.

Vy ste aj niekde povedali, že zastaviť nás nemôže nik iný, len my sami. Ste nezastaviteľná?

A myslím si to stále. Je to celé v nás, v našej hlave. Keď si povieme že sa niečo nedá, tak to väčšinou naozaj nedokážeme. Ja sa posúvam vždy tak, ako to cítim. Keď budem cítiť, že mám zastaviť, tak budem stáť a oddychovať. (smiech)

V mesiaci máte vždy naplánovaný len presný počet koncertov. Aké dôležité je pre vás, byť pánom svojho času?

V mojej práci, kde nemám pevne stanovený pracovný čas sa to inak ani nedá. Keby tej práci človek prepadol, tak by mohol pracovať 16 hodín denne, vyspať sa a zase odznova. To naozaj nie je moja predstava života. Musí to byť vyvážené, aby som bola spokojná. Čas je naše obrovské bohatstvo a musíme s ním narábať veľmi rozumne.

S partnerom Marošom sa snažia deťom vytvárať pokojné a šťastné detstvo.
S partnerom Marošom sa snažia deťom vytvárať pokojné a šťastné detstvo.
Zdroj: archív M. C.

Ako ho využívate vy, sama pre seba?

Keďže sa snažím vyvažovať prácu s rodinou a zábavou, naozaj sa mi často podarí vyhradiť si čas iba pre seba. Vtedy prichádzajú na rad veci, ktoré som vždy chcela skúsiť – jazda na koni, zoskok padákom, navrhovanie vlastného oblečenia, relax vo wellness. Žijem z toho ešte niekoľko týždňov.

V partnerovi (hudobný producent Marián Kachút (42), pozn. redakcie) ste určite museli nájsť kus anjela.

Môj muž je úplný anjel. Môj ochranca, učiteľ a zároveň skvelý parťák. To, že okrem spolužitia dokážeme spolu aj pracovať už viac ako osem rokov, svedčí o tom, že sme sa celkom našli.

Mária Čírová o manželstve a rodine
Mária Čírová o manželstve a rodine

Čo je vám dvom tak vzájomne na vás srdcu blízke?

Sme rozdielne povahy. On je viac racionálny, ja viac emotívna. Vôbec to nevadí, lebo je to v takej ideálnej miere a vzájomne sa dopĺňame. Obdivujem jeho obrovskú energiu. Vie sa do vecí naozaj vložiť. Má zároveň veľmi kreatívneho ducha, čo je dosť dobrá kombinácia pre jeho prácu. 

Čo by ste zaželali našim čitateľkám?

Aby dokázali nájsť pokoj a našli tú svoju UNIKÁTNU cestu, na ktorej budú šťastné. A k tomu, samozrejme, zdravie.

Mária chystá darčeky v predstihu.
Mária chystá darčeky v predstihu.
Zdroj: Dušan Křístek