Pre niektorých mohol byť výber poroty prekvapením, ale odborníci z modelingovej branže sa zhodujú, že Majda John Peter (17) z Južného Sudánu a o dva roky starší Sergi Shan zo Španielska sú stelesnením toho, čo svetový modeling potrebuje - žiarivej energie a charizmy. Keď topmodelka Daniela Peštová oznámila meno víťazov, dvojicu čakalo defilé pred publikom, počas ktorého Majdu premohli emócie a takmer sa psychicky zosypala. Sergi, ktorý má pred sebou posledný rok štúdia herectva, zobral ohlásenie svojho mena pokojnejšie, no priznal sa, že víťazstvo tiež vôbec nečakal a sám mal zopár tipov na mužského víťaza.

Svetové finále Elite Model Look.
Zdroj: Michal Smrčok

Večer sa samozrejme niesol aj v znamení nádherne nahodených celebrít. Pokyn black-tie na pozvánke mnohé z nich uchopili kreatívnym a odvážnym spôsobom. Ktoré na seba okamžite strhli pozornosť?

Topmodelka Michaela Kocianová volila róbu dizajnérskej značky v najtrendovejšej farbe sezóny, žiarivej ružovej. Kombinácia náročne vyšívaného brokátu a orientálneho nádychu pôsobili na modelkinej dokonalej postave naozaj veľkolepo. Michaele právom patrí titul princezná večera.

Svetové finále Elite Model Look.
Zdroj: Michal Smrčok

Spevák Adam Pavlovčin miluje extravaganciu a svojej povesti zostal verný aj počas slávnostného večera. Jeho oversized oblek pošitý čiernymi margarétami je síce odvážny, ale súčasne aj elegantný a tak Adamov zjav len podčiarkol atmosféru finále. Sako doplnil transparentným topom, na ktoré má, ako sme si už viackrát všimli, slabosť.

Svetové finále Elite Model Look. Spevák Adam Pavlovčin.
Zdroj: Michal Smrčok