Viete si predstaviť, čo by sa stalo s kapelou, keby ste si založili rodinu vy?

Ak to má prísť, tak to príde. Žena cíti, kedy. Ja som zatiaľ v móde, že ešte nie. O rozpade kapely by som však určite neuvažovala. Kopec speváčok spieva ďalej, aj keď majú deti. Je to len o nastavení systému. Proste iný život. Ale zatiaľ si ho predstaviť neviem. Ešte som dosť ulietaná. (smiech)  

Napriek tomu si nájdete čas na výrobu kožených náramkov s názvami vašich piesní.

Prišlo to tak prirodzene. Chcela som dať fanúšikom aj niečo iné a zároveň aj mne blízke. Keďže rada nosím náramky, začala som ich vyrábať s názvami mojich piesní. S mamou sme odskúšali rôzne viazania, koráliky aj úpravy, vybrali sme názvy pesničiek na ne aj farby. Absolútne som nečakala, že sa roztrhne vrece s objednávkami. 

Každý jeden urobíte ručne vy?

Celý. Je to piplačka, ale aj forma relaxu. Veľmi ma to baví. No nie som veľkovýroba. Mám súkromný aj koncertný život. Našťastie sú fanúšikovia trpezliví. Ale asi ich nebudem robiť naveky.

Čiže je to limitovaná edícia?

(smiech) Hej, už asi rok a pol. Teraz ma to nadchlo, a potom príde zase niečo iné.

Typický blíženec?

Áno. Robím aj päť vecí naraz. Jednu začnem, zaujme ma druhá, tretia a k prvej sa už nevrátim. Alebo až časom. Tak som si povedala, koniec! A začala som hľadať systém, ako sa donútiť najskôr dokončiť jednu vec, až potom sa venovať ďalšej. Učím sa.

Zuzana Smatanová
Zuzana Smatanová
Zdroj: Peter Korček
Zuzana Smatanová
Zuzana Smatanová
Zdroj: Peter Korček