Zuzana Vačková: Ľúbiť deti mi dáva krídla

"Pamätám sa, ako sa mi ako dvojmesačný v noci rozplakal a ja som taká rozospatá rozmýšľala, kto to je, čo chce a kto mi ho sem dal? (smiech) Je to zázrak. Nebolo nič a zrazu je tu malý človek. A ja tu budem pre neho naveky... Už nie som ja, už sme my. Príchodom dcérky sa mi moje pocity znásobili. Láska, neha, smiech, radosť aj starosti, samozrejme, čo mi moje deti dávajú, je moja životná zásobáreň energie.

Ľúbiť ich mi dáva krídla, tie moje ochranné, ale aj tie ich, na let do spokojného života. Som nesmierne vďačná, že môžem byť matkou. Na Deň matiek mi dcérka vždy pripraví nejaký milý darček a ja dám zase nejakú maličkosť mame. Už niekoľko rokov v tento deň moderujem v Senici podujatie Míľa pre mamu.

Vždy tam strávim krásny deň plný aktivít pre rodiny. Mojej mame poviem Ďakujem, mám ťa rada!, osobne. Keď mám teraz príležitosť vyznať sa verejne, tak: Mami, čo pre mňa robíš dennodenne už toľko rokov a tak obetavo, si veľmi vážim. Vďaka tebe a ockovi mi naša rodina dáva pocit istoty, dnes taký vzácny, no veľmi potrebný. Viem, že to máš so mnou občas ťažké, tak mi to prepáč. Ľúbim ťa, maminka.