Max Delmege zo Sydney má už dvoch dospelých synov. On a jeho manželka Samantha sa teraz chystajú podstúpiť umelé oplodnenie IVF, aby sa mu splnil sen o treťom dieťati. Max je presvedčený, že vďaka svojmu veku má potrebný nadhľad a schopnosti, ktoré z neho spravia skvelého otca. Zároveň dodáva, že keď boli jeho synovia z prvého manželstva malí, nemohol si ich naplno užívať kvôli práci. Teraz je schopný dať svojmu dieťatku všetok svoj čas aj energiu. „Teraz som oveľa trpezlivejší ako pred 30 rokmi,“ povedal pre MailOnline.

Párik pôsobí vyrovnane a šťastne.
Párik pôsobí vyrovnane a šťastne.
Zdroj: Facebook/Max Delmege

Milionár, ktorý kedysi vlastnil rugby tím, stretol svoju o 39 rokov mladšiu ženu na pohrebe v roku 2010. Ona mala vtedy 26, on 65. Samantha, povolaním zdravotná sestra, tvrdí, že kvôli svojmu rozhodnutiu mať deti sa na nich spustila vlna kritiky. Neštandardnému páru je však jedno, čo si o nich myslia iní. „Ak máte problém nás akceptovať, je to váš problém, nie náš,“ povedala.

Samantha sa snaží príliš netrápiť tým, že možno bude vychovávať svoje dieťa bez otca. Tvrdí, že má veľké zázemie rodiny a priateľov, ktorí ju podporujú a sú ochotní pomáhať. Vďaka Maxovmu majetku by dieťa nemalo strádať ani po materiálnej stránke. Budúci otec je presvedčený, že fakt, že mu ostáva menej rokov života ako mladším otcom, nehrá rolu. Nikto z nás totiž nevie, ako dlho tu bude. Max je presvedčený, že vďaka dobrému zdraviu tu ešte hodný čas pobudne a bude si rodičovstvo naplno vychutnávať.

Max tvrdí, že vek ho vôbec neodrádza v tom, aby sa stal otcom.
Max tvrdí, že vek ho vôbec neodrádza v tom, aby sa stal otcom.
Zdroj: Facebook/Max Delmege

Samantha dodáva: „Ak nás Max opustí, nedajbože, kým bude dieťatko ešte malé, určite sa postarám o to, aby vedelo, aký úžasný človek bol jeho otec a aké som mala šťastie, že som ho stretla.“

Párik, ktorý sa zosobášil pred rokom, už absolvoval neúspešne jeden cyklus IVF. Teraz prišiel na rad druhý pokus. Tvrdia, že sa budú pokúšať dovtedy, kým neuspejú.