Bola som v hroznom stave. Vtedy si ma dedko zavolal nabok a porozprával mi jeden príbeh. Odvtedy vidím veci inak.


Ach, tá láska! Verila som, že je to konečne ten pravý. Asi rok som žila v ružovej hmle ako z romantického filmu. A potom prišla studená sprcha. Ani nie studená, skôr mrazivá! Vysvitlo, že "muž môjho života" sa so mnou od začiatku iba zahrával. Už od prvého dňa! Často cestoval do Košíc (vraj za prácou), ale tam ho čakala jeho milenka. Keď sme zistili, že nám klamal, obe sme sa s ním rozišli. To ma však ani trochu neutešuje! Asi si viete predstaviť, ako som sa cítila.

Milujem ho, ale lezie mi na nervy! Čo s tým?
Milujem ho, ale lezie mi na nervy! Čo s tým?
Zdroj: Shutterstock

Dedkov príbeh mi vrátil chuť do života

Vtedy som zašla na návštevu k starým rodičom. Snažila som sa ukryť svoj smútok, ale oni hneď zbadali, že sa mi niečo stalo. Vyšla som s pravdou von a opísala som im, čím som si musela prejsť. Vtedy si ma dedko zavolal nabok a podelil sa so mnou o príbeh zo svojho detstva:

"Zlatko, vieš, prababka, ktorú si poznala aj ty, bola skvelá kuchárka. Jedného dňa sa jej predsa len podarilo pripáliť mäso. Nebolo len tak trochu spálené, ale čierne ako uhoľ! Keď pred nás položila taniere, očakával som od otca poriadny výbuch. Bál som sa, že na chuderku mamu bude kričať celé hodiny, ale na moje veľké prekvapenie nepovedal ani slovo, pokojne zjedol svoju porciu a tváril sa, že mu to veľmi chutí.

Ja ani moji súrodenci sme neverili vlastným očiam, ale nasledovali sme otcov príklad a zjedli sme všetko až do posledného kúska! Sledoval som mamin pohľad. V jej očiach som zbadal slzy. Pozerala sa na otca s takou vďačnosťou, ako nikdy predtým!
O lásku prišla zakaždým uprostred najväčšieho šťastia.
O lásku prišla zakaždým uprostred najväčšieho šťastia.
Zdroj: Shutterstock

1 vec prezradí, či je to ten pravý

Mohol som mať 10 alebo 11 rokov, ale vtedy som niečo pochopil. Niečo, vďaka čomu sme s tvojou babkou stále spolu - už ani neviem, ako dlho! Každý z nás má svoje zlé dni, keď sa nič nedarí tak, ako by sme chceli. Práve vtedy však najviac túžime po láske, pochopení a starostlivosti.

Milá vnučka, keď partner v jednej z tvojich slabých chvíľ nebude vyťahovať tvoje chyby a vyčítať ti ich, ale aj vtedy ťa bude ĽÚBIŤ a PRIJÍMAŤ takú, aká si, môžeš si byť istá, že si našla toho pravého."

Keď dedko stíchol, rozplakala som sa. Hoci odvtedy som si ešte nikoho nenašla, už aspoň verím, že existuje nádej! Že na svete stále zostalo pár takýchto ľudí! Že aj mne sa môže podariť to, čo mojim starým rodičom...

Láska
Láska
Zdroj: iStock