Môžem sa pri nej smiať i plakať

Naše priateľstvo sa nezačalo vôbec dobre. Spoznali sme sa v práci, kde ona už pracovala a ja som tam nastúpila ako nová. Naše sympatie boli na bode mrazu, skrátka sme si vôbec nepadli do oka. Tolerovali sme sa, ale nič viac. No ako išiel čas a my sme sa začali navzájom spoznávať, zistili sme, že máme veľa spoločného.

Trávili sme spolu viac času mimo práce, dokonca sme sa nasťahovali do toho istého činžiaka. Stala sa z nás skrátka nerozlučná dvojka. Ani vo sne by mi nenapadlo, že práve my dve budeme najlepšie kamošky, a stalo sa.

Pocit, že sa môžem na ňu vo všetkom spoľahnúť a že jej môžem kedykoľvek zavolať, je na nezaplatenie. Môžeme sa jedna druhej so všetkým zveriť a vieme, že to ostane len medzi nami. Veľkosť priateľstva spočíva v tom, že priateľ stojí pri nás v dobrom aj zlom, môžeme sa pri ňom smiať aj plakať.

Prešli sme si v živote dosť náročnými obdobiami a vždy sme stáli pri sebe, podržali sme sa navzájom. A tak sme tie ťažké životné skúšky ľahšie zvládli. Naše priateľstvo trvá už 20 rokov a pevne verím, že vydrží až do konca života.

Ria z Myjavy

S Marcelou sme bývali dobré kamarátky, no potom sa to pokazilo. (ilustračné foto)
S Marcelou sme bývali dobré kamarátky, no potom sa to pokazilo. (ilustračné foto)
Zdroj: Shutterstock