Keď som vyrastal, nikdy som nemyslel na to, že by som sa stal otcom, pretože som žiadnych s mozgovou obrnou nevidel. Takže to obmedzilo moje očakávania. Moje mladšie „ja“ bolo zároveň príliš sebecké na premýšľanie o výchove dieťaťa. Ale keď som prvýkrát stretol svoju ženu Adele, na rovinu mi povedala, aby som rátal s tým, že chce deti.

O niekoľko rokov neskôr, keď sa narodil náš druhý syn Jamie, sme súhlasili s filmom o našom živote na BBC1. Naivne som si myslel, že dokument bude o tom, akými by ste mohli byť skvelými rodičmi. Mýlil som sa! Nedávno bol program odovzdaný na YouTube a my sme sa zrazu stali terčom kritiky. „Ich želanie mať ďalšie dieťa bolo pravdepodobne väčšie ako ich zdravý rozum, pretože mať deti v takej pozícii je nezodpovedné.“ Takéto poznámky ma úplne dostali. Obvinenia z nezodpovednosti boli trochu povrchné. Okrem toho, ak by som bol nezodpovedný, potom to nemá nič spoločné s tým, že som zdravotne postihnutý, a pravdepodobne to viac súvisí s vecami okolo starostlivosti o deti. Niektoré pripomienky boli úplne bizarné: „Ako si dokázali urobiť dieťa, keď je na invalidnom vozíku a nemôže nič dobre udržať?“ Ako som si urobil dieťa? Rovnako ako všetci ostatní.

Keď bola Adele tehotná s naším prvým synom Tomom, kvalifikovaný lekár sa pýtal, či je mozgová obrna dedičná. Majú poskytnúť lekársku radu, nie požiadať o ňu. Ale dvaja môžu hrať túto hru, a tak som ho požiadal o nejaké vtipy. Vedel ich veľa - väčšinou o pôrode. Myslím, že moja žena by uprednostnila, keby sme počkali do konca jej cisárskeho rezu... Je tradíciou odovzdať novorodenca po pôrode priamo otcovi, ale pôrodnej asistentke stačil jeden pohľad na mňa a vedela.

V čase, keď sme privítali druhého syna Jamieho, neprechádzali sme si podobným odsúdením. V skutočnosti sme dostali špičkovú pomoc, možno lebo nás BBC filmovala na každom kroku. Nezlepšil sa len pohľad ľudí, ale i naše životy. Teraz vystupujem v stand-up šou s názvom Nezodpovedný otcovský sprievodca pre rodičovstvo, v ktorom moje deti a ja prechádzame ignorantskými komentármi ľudí a raz a navždy uvádzame veci na pravú mieru.