Je to príbeh mojej sesternice Beáty, ktorá mala čerstvých 15 rokov, keď zostala sirotou, lebo obaja rodičia jej zomreli pri autonehode. Nemala ani súrodencov a zrazu sa nemala kam podieť. Mojej mame jej bolo veľmi ľúto, no vziať si ju k nám nemohla, keďže nás bolo šesť súrodencov a peňazí bolo málo. Beáta napokon skončila v detskom domove. Bola veľmi pekná a na svoj vek i vyspelá. Niet divu, že chlapci po nej pokukovali, ale ona vtedy nemala záujem. Bola otrasená z toho, čo sa jej stalo, a zostala zamĺknutá. Ani po pol roku od nehody sa s nikým nerozprávala a hoci sme ju chodili navštevovať, nejavila záujem ani o nás. Z usmievavého dievčaťa sa stalo nahnevané a smutné mladé žieňa.

Dostala sa do zlej partie

Po čase sa asi predsa len potrebovala niekde zaradiť a niekam patriť, tak sa pridala k najhoršej partii, ktorá tam bola. 2 dievčatá a 4 chlapci – všetci vo veku od 15 do 
17 rokov a všetci boli problémoví. Beátu zrazu nikto nespoznával. Začala utekať z domova, rozbíjať autá, kradnúť a piť. Často sa stávalo, že ju našli celkom opitú. Partia sa postupne rozpadla, lebo dospeli a museli z domova odísť. Každý z nich šiel svojou cestou. A keď aj Beáta dospela a mala odísť z domova, tesne pred jej odchodom nastúpil nový pracovník. Bol to pedagóg okolo 40 a jej sa hneď zapáčil.

Volal sa Robo a bol pre ňu stelesnením dokonalosti, pretože si ju rád vypočul a zahŕňal ju komplimentmi. Bol galantný, usmievavý muž a Bea sa zaľúbila. Keďže ani ona mu nebola ľahostajná, začali sa tajne stretávať. Možno práve v ňom uvidela riešenie svojich problémov, preto, keď jej Robo navrhol, aby sa k nemu nasťahovala, nadšene súhlasila a z domova odišla s ľahkým srdcom. Hneď ako sa presťahovala, Robo sa úplne zmenil. Začal ju dirigovať a nevyhla sa ani fackám. Musela variť, upratovať, starať sa o neho a nikdy nebolo nič dobré. Hoci sa jej vždy ospravedlnil a ona mu odpustila, nebol to dobrý vzťah.

Tlak nevydržala

Asi po pol roku ich spoločného bývania Robo prišiel domov s kamarátom. Oznámil jej, že tento muž prišiel kvôli nej. Keďže Robo prehral veľa peňazí v herni, musí niekto zaplatiť dlh. Mala to urobiť Bea a to svojím telom. Začala plakať a prosiť, že čokoľvek pre neho urobí, len nie toto, ale on ju už nepočúval. Pred Robom ju znásilnil cudzí chlap. A keď si myslela, že prežila peklo, prišla na to, že ešte sa len začalo...

Robo jej oznámil, že s týmto chlapom sa musí ešte niekoľkokrát stretnúť, pretože dlh nie je malý. A Bea, keďže nemala kam ísť a Roba stále milovala, poslúchla ho. Ospravedlnila si to tým, že mu tak pomáha a nemá na výber. Lenže Roba čoskoro vyhodili z práce pre jeho alkoholizmus a Bea nerobila nikde. A tak chlapík, s ktorým spávala, aby zaplatila frajerov dlh, sa ponúkol, že jej zoženie ďalších klientov, ktorí jej zaplatia. Robo súhlasil a jej nič iné nezostávalo. Čoskoro sa Robo Bey ani nedotkol, tvrdil, že sa mu hnusí.

Ona zase čoraz viac pila, aby nemusela na to myslieť. Jedného dňa to Robo nevydržal a začal ju škrtiť. Ona v panike siahla po noži, ktorý mala poruke, a bodla ho. Celá nešťastná sa z toho načisto zbláznila a skončila na psychiatrii. Chodievame ju občas navštíviť, ale ona sa iba nepríčetne smeje alebo kričí. Naozaj by mi nenapadlo, že moja sesternica skončí takto, ako prostitútka a blázon.

Martina

Čo my na to?

Niekedy sú životné príbehy veľmi kruté a ak sa to deje niekomu, koho poznáme, je to o to horšie. Je ťažké akokoľvek komentovať osud tejto dievčiny, ktorej sa veci diali akoby bez jej pričinenia. Možno keby mala väčšiu oporu v tej nešťastnej situácii, nemuselo to celé dopadnúť takto... Preto by sme sa mali zamerať na svoje okolie, či niekto nepotrebuje pomoc.