Najstaršia dcéra Karla Gotta sa narodila v roku 1973. Nemanželské deti sa vtedy nenosili, a tak bola Dominika dlhé roky Karlovým tajomstvom. "Dodnes ma mrzí, že som Dominiku tajil aj pred mojou mamičkou. Tak si priala, aby som mal deti," spomínal Gott.

Karel Gott a mamička Dominiky Antonie Zacpalová asi v roku 1973. Vtedy sa do seba zamilovali.
Karel Gott a mamička Dominiky Antonie Zacpalová asi v roku 1973. Vtedy sa do seba zamilovali.
Zdroj: facebook D.G.

"Nič som netušil, Tonka mi ani nepovedala, že je tehotná, "priznal Karel. "Mamička bola dosť konzervatívna a Dominika sa narodila v čase, keď sa nehodilo mať dieťa a nežiť s jeho matkou. Asi tak nejako preto som mame nepovedal, že má vnučku. Bál som sa," zaspomínal pred časom Karel, ktorý Dominiku tajil pred celým svetom.

 

Dominika je plodom lásky božského Káju a krásnej tanečnice Tonky, ktorej spevák podľahol pri nakrúcaní jedného klipu. "To bolo prvýkrát a naposledy. Tak veľmi ma očaril, že som potom už žiadneho muža nemilovala," zverila sa Antonie Zacpalová (84).

Gott svoju dcéru deväť rokov tajil.
Gott svoju dcéru deväť rokov tajil.
Zdroj: blesk

Keď v roku 1982 časopis Mladý svět na titulke uverejnil fotografiu otca Karla a deväťročnej Dominiky, fanúšičky zostali v šoku! Spevákova matka Marie už nežila... Gott bol k verejnému priznaniu prinútený. Prvý, kto o Dominike informoval, bol totiž nemecký časopis Das Goldene Blatt (Zlatý list).

Odišla za láskou do Fínska

Gott sa o dcéru staral od narodenia. Jej mame kúpil byt na pražských Vinohradoch, všetko im platil a obe prekvapoval štedrými darmi. Dominika študovala na hotelovej akadémii a chvíľu pracovala ako čašníčka. Potom sa zamilovala do gitaristu metalovej skupiny Stratovarius Tima Tollkiho a odsťahovala sa za ním do Fínska.

Timo Tolkki, Dominika Gottová
Timo Tolkki, Dominika Gottová
Zdroj: facebook D. G.

Keď pri píležitosti Gottovej osemdesiatky navštívila Dominika svojho otca, všetci videli, že sa nemá práve najlepšie. Dominika napokon priznala závislosť od alkoholu a liekov a otcovi sľúbila, že sa pôjde liečiť. Toho sa Karel Gott žiaľ už nedožil.

Gott s dcérami Dominikou (vľavo), Charlotte
Gott s dcérami Dominikou (vľavo), Charlotte
Zdroj: blesk