Maestro navždy odišiel, no jeho skladby sú večné. Aspoň jeden jeho hit pozná určite každý z nás. Svojou nezameniteľnou farbou hlasu a chytľavými melódiami dokázal roztancovať úplne každého. Slabosť na Maestra malo, samozrejme, najmä ženské pokolenie. Karel Gott si dokázal podmaniť ženy a dievčatá akéhokoľvek veku. Postarali sa o to jeho nesmrteľné piesne, ktoré aj v dnešných časoch rozochvejú srdcia malým dievčatkám i zrelším dámam. Poďte sa pozrieť spolu s nami na najväčšie hity Karla Gotta, z ktorých sa nám aj dnes podlamujú kolená.

1. Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?

Kto z nás by nepoznal legendárny film Tři oříšky pro Popelku... Tento film i skladba sa nám spájajú s najkrajšími sviatkami roka a obľúbili sme si ich už ako malé dievčatká. Tieto Vianoce bude mať táto skladba o čosi trpkejšiu príchuť. Nikdy ju však neprestaneme mať rady.

2. Včelka Mája

Vďaka tejto skladbe sa do Karla zahľadela snáď každá z nás už v útlom veku. Seriál Včielka Maja sa stal veľmi rýchlo populárnym po celom svete a znelku slovenskej, českej a nemeckej verzie naspieval práve Maestro Gott. Hudbu, ktorú zložil Karel Svoboda, použili takmer vo všetkých jazykových mutáciách.