Poznáte to, zafarbíte si vlasy a sotva prejde mesiac, už vám vykúkajú nové šediny na najviac viditeľných miestach. Kolobeh farbenia sa stal nezastaviteľný a vy sa necítite vo svojej koži, keď sa máte ukazovať s odrastenými korienkami.

Na Instagrame sa však začal šíriť nový globálny trend, ktorý ukazuje, že sivé vlasy môžu byť veľmi „cool“. Čoraz viac žien hrdo nosí svoje šediny, ktoré prestali prekrývať farbou a hovoria o tom, že na svete sú aj dôležitejšie veci ako nejaké štandardy krásy.

Zbierka fotiek, ktorú dala dohromady komunitná skupina Grombre na Instagrame, chce ukázať, že mať a ukázať sivé vlasy môže byť krásne, silné a oslobodzujúce.

1. Táto 27 ročná žena napísala, že šedivieť začala už od 17 rokov. Napriek tomu si vlasy nikdy nefarbila, lebo ich považovala za súčasť seba a svojej identity.

 

2. Vlasy si nefarbila už rok a začali sa jej páčiť čoraz viac. Sú zdravšie a pevnejšie. Dokonca prezradila, že dostáva aj komplimenty na skvele vybratý odtieň.

 

3. Už je to vyše roka, čo som si naposledy farbila vlasy. Svoje vlasy milujem a s úžasom som sledovala, ako sa sivá postupne pretkáva čiernu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

“It’s been over a year and a half since I last dyed my hair and I couldn’t be happier with that decision! Leaving the stress, mess and frustration of the relentless dyeing cycle behind has been incredibly freeing. I love my hair. I have watched in fascination as the silver slowly weaves through the dark. But the process has been about so much more than hair. It’s been about accepting this change - about accepting myself. It’s been about connecting with amazing and supportive people who are walking a similar path. And it’s been about encouraging others to see, even if it’s not the right one for you, it’s a path worth taking.” @baskinthegray #grombre #gogrombre

Príspevok, ktorý zdieľa Going grey with (grohm)(bray) (@grombre),

 

4. Rachel Miller (na fotke) napísala, že považuje sivé vlasy za privilégium, pretože veľa ľudí zomrie skôr, ako sa nejakých dočkajú. Vlasy si vraj nikdy nefarbila a pramienky sivej sa jej páčia.

 

5. Ďalšia dáma sa priznala, že vlasy si farbila 15 rokov, kým si nedala rok pauzu, aby cestovala po svete. Pri cestách čas na farbenie nemala a komplimenty na jej strieborné pramienky ju presvedčili, že s tým ani nemusí znova začínať.