Mnohé budúce manželky hľadajú vysnívané šaty celé mesiace a často to napokon vzdajú a radšej si ich dajú ušiť na mieru... Urobia doslova všetko pre to, aby mali také šaty, po akých túžili roky. Táto žena však zvolila úplne inú taktiku. Vedela, aké chce šaty a aj kde ich predávajú, no odmietala za ne zaplatiť tisícky eur.

Túžila totiž po šatách od známej návrhárky Very Wang. Sama však vedela, že si ich nemôže dovoliť, a tak strávila ďalšie mesiace hľadaním iných šiat, ktoré by aspoň čiastočne spĺňali jej požiadavky.

nevesta
nevesta
Zdroj: Shutterstock

„Napriek tomu, že som mala dosť našetrených peňazí, nikdy som nechcela vysoliť neskutočné peniaze za šaty, ktoré budem mať na sebe iba raz v živote. Chcela som, aby naša svadba bola o inom, než len o šatách. Spoločné sľuby, pesničky, fantastické menu a koláčiky...

Aj keď sú svadobné šaty určite veľkou častou svadby, nie je to to, na čo po rokoch spomínate. Napriek tomu, že som to vedela, nemohla som prestať myslieť na tie úchvatné šaty od Very Wang,“ spomína.

Svadba
Svadba
Zdroj: Shutterstock

A tak si na internete začala robiť prieskum, na Google si nastavila upozornenie a čakala, kým sa rovnaké šaty objavia za lepšiu cenu. Medzitým si, samozrejme, skúšala mnoho iných šiat, no v žiadnych sa necítila tak dobre...

Asi po mesiaci jej v emailovej schránke pristálo upozornenie, že sú tie šaty v jej veľkosti dostupné, ešte stále s visačkami a nenosené. „Ešte nikdy som nekontaktovala predajcu tak rýchlo. Šaty boli dostupné v mojej veľkosti, za oveľa menej, než čo by som dala za nové a iba hodinku cesty odo mňa,“ hovorí.

K vysnívanej svadbe možno ani nedôjde.
K vysnívanej svadbe možno ani nedôjde.
Zdroj: Shutterstock

Žena išla k predajcovi s kamarátkou, aby si šaty mohla ešte vyskúšať. Mala pri sebe však obrovský obnos peňazí, a tak bola celý čas v poriadnom strese.

Nakoniec to však všetko prebehlo hladko, a tak sa na svadbe objavila vo svojich vysnívaných šatách, ktoré však kúpila oveľa lacnejšie. Nákup online teda nemusí byť vždy úplná katastrofa a môže vám ušetriť poriadne peniaze!

svadba
svadba
Zdroj: Shutterstock