Podráždená koža, ovisnuté prsia či vyhodené peniaze - to všetko sú „dane“, ktoré musíme platiť za nosenie podprsenky. Dnes poznáme množstvo druhov cez športové až po sexi čipkované a občas si skutočne ledva dokážeme vybrať. Je však naozaj dôležité nosiť tento kúsok striktne každý deň? Dnešná spoločnosť a zaužívané zvyky nás naučili obliekať si podprsenku denno-denne, no keď vám teraz ukážeme, aké benefity môže mať, keď ju raz za čas vynecháte, možno si to nabudúce rozmyslíte.

Zbohom, pot

Toto dôverne pozná asi každá žena. Najmä počas horúcich letných dní je to práve oblasť okolo podprsenky, kde sa zvykneme potiť najviac. Takéto situácie nám dokážu spôsobiť veľmi nepríjemné chvíle a navyše šúchaním tohto kúska odevu o pokožku tela môžu vznikať nepríjemné podráždenia a vyrážky. Bez podprsenky bude vaša koža dýchať voľne po celý deň. 

Vyrážky nemajú šancu

Práve nosenie podprseniek je jedným z častých dôsledkov vzniku akné na chrbte či na hrudi. Pod ramienkami či v okolí prádla sa zachytávajú rozličné nečistoty, ktoré môžu spôsobovať rozličné infekcie či zápaly. Nedovoľte baktériám, aby sa voľne množili tam, kde to nie je potrebné.

Prirodzený tvar

Nosíte aj vy podprsenku každý deň?
Nosíte aj vy podprsenku každý deň?
Zdroj: Shutterstock

Podprsenku nosíme, aby sme prsiam zabezpečili podporu, avšak v skutočnosti im z dlhodobého hľadiska podporu nedodávame. Prsia časom začnú ovísať, čo neprospieva ani ich zdraviu a už vôbec nie kráse. Skúste to aspoň počas voľných dní bez podprsenky. Uvidíte, ako vám to pomôže.

Silnejšie prsia

Keď dovolíte vašim prsiam fungovať bez opory, vyvinú si svoje vlastné oporné svalstvo. Preto na nich bude gravitácia pôsobiť menej, ako čakáte.  Dali by ste tomu šancu?

Ušetrené peniaze

Ako často si kupujete novú podprsenku?
Ako často si kupujete novú podprsenku?
Zdroj: Shutterstock

Aj luxusnejšia bielizeň sa nosením zničí a časom si treba dokúpiť novú. A potom ďalšiu. A ďalšiu. Podprsenky rozhodne nie sú lacná záležitosť a nájsť tú správnu občas zaberie skutočne veľa času. Naopak, chodenie bez podprsenky vás nebude stáť vôbec nič. A to už stojí za zváženie.

Komfort po celý deň

Poznáte ten úžasný pocit, keď po celom dni v práci prídete domov a dáte si dole podprsenku? Presne tento pocit slobody a komfortu môžete zažívať celý deň, ak sa ráno rozhodnete odísť z domu bez nej. Urobte si aspoň z času na čas radosť. Aj vaše telo sa vám určite poďakuje.