Ako stredoškoláčky sme si farbili vlasy a robili rôzne experimenty, keď sa začali objavovať prvé šediny, farbením sme si ich zakrývali. No jedno je isté - my ženy si skrátka vlasy farbíme takmer celý život. Ako to robiť tak, aby sme si vlasy farbením neničili, ale naopak im robili dobre? Ako na to, aby boli krásne, nerozdvojovali sa a nelepili?

Moderné farby sú našťastie úplne iné, ako tie z našich mladých čias. Obsahujú rôzne látky, ktoré ošetrujú vlasové vlákna a farbiace zložky sú k vlasom veľmi šetrné. Ak sa budete držať našich pravidiel, vaša koruna krásy bude vyzerať zdravo a sexi.

1. Ak chcete dosiahnuť svetlý odtieň, držte sa zásady, že to urobíte postupne. V žiadnom prípade si nezosvetľujte farbu o viac odtieňov. Výrazné zosvetlenie totiž potrebuje radikálnejšie chemikálie, ktoré vlasovej kvalite naozaj neprospejú.

2. Na sivé vlasy musíte použiť permanentnú farbu, ale tónovanie zvládnete aj šetrnejším prelivom.

3. Skutočne prelomovú zmenu zverte radšej do rúk profesionálnej kaderníčke či kaderníkovi. V salónoch totiž majú k dispozícii profesionálne farby, ktoré nekúpite v bežnej drogérii. Nevýhodou je vyššia cena. Domáce farbenie vás vyjde už od 3 - 4 eur, v kaderníctve zaplatíte od 15 eur vyššie.

4. Farba - či už s amoniakom alebo bez neho - vám zvyčajne vydrží 6 až 8 týždňov, potom ju treba oživiť. Pri dofarbovaní naneste prípravok na odrasty, až po 15 - 20 minútach na celé vlasy. Zbytočne tak svoju hrivu nezaťažíte.

5. Špeciálne šampóny, balzamy, kondicionéry a masky na farbené vlasy nie sú len reklamný trik. Tieto produkty totiž obsahujú látky, ktoré vlasy farbením strácajú.