Večerné odličovanie určite nepatrí k obľúbeným činnostiam, no je to niečo, čomu sa nevyhneme. Zvyšky mejkapu našej pleti rozhodne neprospievajú, a preto sa ich treba čo najúčinnejšie zbaviť. Ak máte citlivú pleť, určite ste si prešli už hotovým peklom, kým ste našli niečo, čo aspoň trocha nedráždi vašu pokožku. Máme však pre vás jedno riešenie, ktoré sa vám bude páčiť. Počuli ste už o využití olivového oleja ako prírodného odličovača? Nie? Tak čítajte ďalej.

Olivový olej má v kozmetickom priemysle nezastupiteľné miesto.
Olivový olej má v kozmetickom priemysle nezastupiteľné miesto.
Zdroj: Shutterstock

Olivový olej je perfektný v boji hoc aj s tým najodolnejším mejkapom. Ďalej skvele hydratuje pleť a perfektný je aj na cilivé okolie očí. Ak si myslíte, že niečo také nemôže fungovať, ste na omyle. Ide tu doslova o chémiu. Látky v oleji perfektne rozložia aj vodeodolnú riasenku. V skutočnosti odličovače, ktoré sú založené na vodnej zložke, nie sú také odolné ako tie, ktoré majú v sebe olej. Prírodné ingrediencie sú pre pleť, samozrejme, najlepšie, a tak pokojne najbližšie siahnite práve po tomto oleji.

Ako ho použiť

Použitie oleja je viac než jednoduché.
Použitie oleja je viac než jednoduché.
Zdroj: Shutterstock

Je to veľmi jednoduché. Navlhčite váš odličovací tampón kvapkou olivového oleja a použite ho rovnako ako bežný odličovať. Následne si tvár opláchnite najlepšie studenou vodou. Ak máte doma kokosové mlieko, zmiešajte polovicu čajovej lyžičky tohto zázraku s jednou lyžičkou olivového oleja. Používajte ho však hneď po tom, ako si ho pripravíte, pretože vám nemusí vydržať príliš dlho. 

4 perfektné benefity

- neupcháva póry,

- je priateľský k životnému prostrediu,

- je lacný - veľká fľaša oleja vám vydrží skutočne dlho,

 -je efektívny - perfektne odstraňuje mejkap a chráni vašu pokožku.

Olivový olej neupcháva póry narozdiel od bežných krémov.
Olivový olej neupcháva póry narozdiel od bežných krémov.
Zdroj: Shutterstock

Tak ako? Dáte šancu olivovému oleju najbližšie aj vo vašej kúpeľni?