Mnohé ženy si nevedia predstaviť vyjsť z bytu bez mejkapu... Je pravda, že špirála zväčší opticky vaše oči a dodá vám sebavedomie, no tušili ste, že to pre vás nie je úplne najlepšie?

Okrem toho, že nosenie špirály zaťažuje vaše oči, môže to spôsobiť aj rôzne infekcie, a to najmä v prípade, že budete mať špirálu dlhšie, než aká je jej doba spotreby. Áno, aj špirála má expiračnú dobu a po jej ukončení by ste ju určite nemali používať.

Rovné riasy? Natočte ich.
Rovné riasy? Natočte ich.
Zdroj: Shutterstock

 Podľa lekára je dobré, ak necháte vaše oči aspoň párkrát do týždňa vydýchnuť a jednoducho si špirálu nenanesiete. Ak už predsa len neviete bez nej žiť, skúste ju aspoň nemať úplne celý deň a uistite sa, že sa pred spánkom odlíčite.

„Odličovanie sa je úplne kľúčové. Každý produkt, ktorý si necháte na vašej tvári, môže spôsobiť upchanie pórov, podráždenie, zanietenie, ale aj infekciu,“ hovorí. A sú to práve rôzne infekcie, ktoré môžu viesť aj k úplnej strate mihalníc.

Letné líčenie
Letné líčenie
Zdroj: Shutterstock.com

 Preto by ste si mali dať záležať aj na tom, akú špirálu si zakúpite. Nejde ani tak o cenu ako o zloženie. Tiež sa obracajte radšej na viac známe značky alebo na rôznu prírodnú kozmetiku.

Dôležité je tiež, aby ste nikdy nepridávali do špirály trochu vody (v prípade, že vyschla) a aby ste špirálu nezdieľali s nikým, ani s najlepšou kamarátkou. No a pozor si dávajte aj na jej samotné nanášanie. Robte to, keď ste v stoji alebo keď sedíte, nikdy nie počas jazdy v aute a podobne.

Bez maskary ani na krok!
Bez maskary ani na krok!
Zdroj: Shutterstock