Nohy umyjeme, ale čo so zápachom v topánkach? Poradíme vám, ako si užiť svoju obuv naboso a pritom sa cítiť sviežo, čisto a komfortne.

Letné vložky

V drogériách aj na internete ľahko zoženiete letné vložky do topánok, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie naboso. Vynikajúco absorbujú vlhko a tým zabezpečia, že sa baktérie obsiahnuté v pote neusadia v topánkach a nezačnú zapáchať. Vložky treba samozrejme podľa potreby vymieňať.

Hygiena nadovšetko!

Banalita, ale dôležitá! Najmä v lete, keď ste v práci počas celého dňa v jedných topánkach. Počas obednej pauzy si jednoducho opláchnite nohy vlažnou vodou. Predídete nepríjemnému zápachu a skvele si osviežite chodidlá.

Deodorant na nohy

Dajú sa zakúpiť prakticky všade a účinne chránia nohy pred potením. Niektoré deodoranty majú aj chladivé zložky, čo je v letných horúčavách veľmi príjemné. Krémy nie sú v letnom období tou najlepšou voľbou – v uzavretej obuvi horšie vsakujú do pokožky a výsledkom je zmes mastnoty a potu. 

Aj výber je dôležitý!

Pozor na topánky zo syntetických materiálov! Ak chcete topánky nosiť naboso, vyberajte si obuv z ľanu, bavlny a perforovanej kože, ktoré umožňujú pokožke dýchať.

Starajte sa o obuv

Nielen nôžky treba držať v čistote, to isté platí aj pre vaše topánky. Topánky po vyzutí nechajte dokonale vysušiť na vzduchu a následne použite dezodorant do topánok. Väčšina plátenej obuvi sa dá prať pri nízkych teplotách, nechajte si poradiť v predajni.