Tiež vás niekedy zaujímalo, prečo vlastne majú ženy orgazmus alebo prečo vám smrdia nohy? Hanbíte sa to však opýtať a radšej sa snažíte to "vygooglit"? Už nemusíte, tu sú odpovede.

Prečo nemám orgazmus?

Ak ste aj vy niekedy zadali do vyhľadávača túto otázku, potom je najvyšší čas s tým niečo urobiť! A to doslova. Ak žena vo svojom živote ešte nezažila ten pocit slasti, potom robí buď ona, alebo jej partner niečo zle. A to v dôsledku toho, že nepozná poriadne svoje telo. Gynekológovia a sexuológovia to potvrdzujú. Ich rada teda je, aby každá dáma najprv zistila, čo sa jej páči a vyhovuje jej, a potom o probléme hovorila so svojím partnerom a ukázala mu, čo od neho vlastne chce.

Prečo mi to občas trochu ...

Určite sa vám to tiež niekedy stalo, že len čo ste vybehli, začalo sa vám chcieť cikať a možno vám kvapôčka unikla. Nie je to nič neobvyklé, ale prečo sa to vlastne deje? Ku stresovej inkontinencii dochádza vo chvíli, keď tlak vnútri brucha pôsobí na močový mechúr. A namáhavé fyzické cvičenie ho môže zvýšiť. Tlak ale nie je jediným dôvodom. Na vine môže byť aj hyperaktívny močový mechúr. Ak vám to ale uniklo pri nejakom športe, potom by ste mali navštíviť gynekológa.

Prečo sa mi trú stehná o seba?

Ani netušíte, koľko žien toto trápi. Zvlášť v lete, kedy nosia sukne a šaty. Pri chôdzi sa im trú stehná o seba, čím môže vznikať aj bolestivá vyrážka a tiež odreniny. Príčina je úplne jednoduchá - nadváha. A teraz jedna zlá správa. Nezbavíte sa toho inak, než tak, že schudnete a nohy posilníte. Predtým, než ale zhodíte tých pár kíl, skúste si napríklad stehná natrieť pevným deodorantom alebo noste pod sukne elastické kraťasky, ktoré nebude vidno, ale doprajú vám pohodlie.

Prečo mi smrdia nohy?

Nepríliš vábna aróma nôh je spôsobené hlavne tým, že sa nohy potia. Napadá vám teraz otázka, prečo vám teda nesmrdí aj ten zvyšok tela, ktorý sa tiež potí? To je jednoduché, pretože na nohách je oveľa viac baktérií než inde. Navyše aj pokožka na nohách má trochu odlišnú štruktúru oproti telu. Preto sa tu vyplavujú aj trochu iné baktérie, ktoré majú samozrejme aj odlišný zápach. A vôbec najhoršie, čo môžete urobiť, je vziať si silonky a topánky z umelej hmoty. Tie totiž zvyšujú potenie, a navyše vyplavenú tekutinu nie sú schopné absorbovať. Ak patríte aj vy medzi tých chudákov, ktorí sa na návšteve hanbia vyzúvať, potom vyskúšajte rôzne spreje do topánok alebo dezodoranty na nohy, ktoré môžu potenie eliminovať - a hlavne vás aspoň sčasti zbavia zápachu.

Prečo sa mi robí toľko ušného mazu?

Ide len o nahromadenie väčšieho množstva ušného vosku, čo ale nie je nič, čo by vám mohlo zdravotne nejako ublížiť. Je to len nepríjemné, ale je jasné, že vám to môže komplikovať život. Vedzte ale, že bez ušného mazu by sme sa nezaobišli. Chráni totiž zvukovod a bráni infekciám, aby sa do ucha dostali. Ak ale máte problém s ušným mazom, pomôže, keď si do neho dáte pár kvapiek peroxidu vodíka raz týždenne. Okrem toho tiež nie je na škodu navštíviť ORL, aby sa vám doktor na ucho pozrel a mal vás pod kontrolou.

Prečo mi v bruchu škvŕka tak nahlas?

S vďakou na návšteve odmietnete kus torty so slovami: "Vďaka, nie som hladná." Pravda je taká, že vám ten zákusok minule príliš nechutil a teraz sa tomu chcete taktne vyhnúť. Lenže po chvíli sa hlasno ozve váš hladný žalúdok a vy sa ťažko vyhovoríte, že fakt nechcete nič jesť. Ak vám ale škvŕka v bruchu aj v prípade, keď hlad vôbec nemáte, môže vám tým vaše brucho hovoriť o nejakej chorobe. Škvŕkanie v bruchu je jedným z príznakov neznášanlivosti laktózy alebo inej potraviny. Okrem toho to ale môžu byť aj zápalové ochorenie čriev alebo Crohnova choroba. Vždy to ale nemusí byť také vážne. Škvŕkať v bruchu môže aj z nadbytku vzduchu v žalúdku.

Prečo neprišla ejakulácia?

Ste s partnerom práve v najlepšom, vy už za sebou máte niekoľkokrát dosiahnutý vrchol, a on stále nič. Môžete robiť, čo chcete, stavať sa na hlavu a vystriedať všetky polohy, lenže on ku konečnému vyvrcholeniu nedôjde. Vo väčšine prípadov za to môžu myšlienkové pochody milenca, ktoré sa uberajú úplne iným smerom, než akým by v danej situácii mali. Aj keď sa zdá, že je to výsada skôr nás, žien, aj chlapom sa pri sexe v hlave občas preháňajú iné veci. Čo je dôvod, prečo to nakoniec nedopadne... Tiež je dobré zistiť, či partnera žena nestimuluje zlým spôsobom. Ak sa to stane raz, nie je potrebné sa tým znepokojovať, ale pokiaľ ide o dlhodobejší problém, je potrebné vyhľadať sexuológa a problém riešiť.

Prečo sa tak veľmi potím?

Nie je to dobré zistenie, ale potiť sa jednoducho potrebujeme. Každý z nás. Ale dôvodom, prečo sa potíme, je ochladenie tela, ktoré sa z nejakého dôvodu prehrialo. Môže to byť počasím, zvýšenou aktivitou, ale tiež napríklad stresovou situáciou. Ak nemusíte po každej prezentácii žmýkať košeľu, potom buďte pokojní, nejde o nič iné ako fyzickú reakciu vášho tela. Ak ale patríte medzi tých, ktorí sa potia, aj keď sú v úplnom pokoji a napríklad len spia, môžete trpieť poruchou zvanou hyperhidróza, teda nadmerným potením. Buďte v pokoji a utrite si orosené čelo - hyperhidróza sa dá liečiť. Poraďte sa so svojím lekárom.

Prečo ma po sexe bolí v slabinách?

Zvlášť pri misionárskej polohe sa vám možno občas stane, že vás chytia kŕče alebo sa objaví tupá bolesť v slabinách. A potom máte čo robiť, aby ste dali nohy zase do normálnej polohy. Nebojte sa, rozhodne to nie je tým, že by sa na vás začal podpisovať vek, ale len máte nedostatočne posilnené svaly v oblasti bedier. Vezmite si napríklad futbalovú loptu, vložte si ju medzi kolená a tlačte smerom k sebe. To opakujte 30-krát až 40-krát. Než budete mať dostatočne posilnené svaly, skúste s partnerom aj iné polohy, ktoré vašim bedrám uľavia.