Boris Hanečka (27) patrí ku generácii mladých módnych tvorcov, ktorí si ihneď podmanili svet módy. Jeho modely nosia Lucia Hablovičová, Jana Kirschner alebo Dara Rolins. V poslednom období vymýšľa aj nápadité odevy pre Slávicu Zuzanu Smatanovú.

Aká je farba nadchádzajúcej plesovej sezóny?

Treba nabrať odvahu a skúsiť zažiariť aj v sivých tónoch, pretože to je farba, ktorá vie pomôcť k luxusnému vzhľadu a v správnych odtieňoch aj rozžiariť dáme tvár a celú osobnosť. Sivá má veľa odtieňov: je dymová, perlová, holubičia či mimoriadne luxusná farba popola v kombinácii so staroružovou. V nej dámy nepôsobia ani ako myšky, ani ako starenky.

Aké si vybrať látky a strihy?

Na spoločenskú príležitosť niet nad hodváb s tkaným lametovým a kovovým vláknom. Žiadne náhrady striebristých poprášení, ktoré časom opadajú, ak už nie po druhom valčíku. (smiech) Nádherné sú rozviate jemné mušelínové alebo pevné úzke siluety z elastických hodvábnych saténov – aj matných. Tiež sú moderné ,,plechové“ či „papierové“ krinolíny, ale tu je možnosť najväčšieho nebezpečenstva, pretože táto silueta musí byť veľmi prepracovaná, aby žena pôsobila ako čerstvo odtrhnutý makový kvet, a nie ako ťažko stráviteľný zákusok.

784874:gallery:true:true:true

Čoho by sa mali ženy vyvarovať?

Lacných vecí, ale to sa netýka financií, ale nedostatku vkusu. Nevkus sa dá ťažko opísať, treba ho vidieť. Ale ak mám dať návod, tak ak si dáma nevie poradiť sama a nemá ani finančné prostriedky, odporúčam klasické siluety á la Audrey Hepburn v čiernej, avšak skombinované s mladým dizajnom súčasných šperkárov, ktorý nie je oproti svetovému meradlu drahý.

Čo býva najčastejšie faux pas na plesoch?

Každá dáma by si mala hlavne na začiatok veriť a spoliehať sa na čaro osobnosti, ktoré má. Nemala by hnať výzdobu svojho tela do krajností a extrémov zdobnosti.