Perfektný rám pre vašu tvár

Obočie zanecháva dojem a tvári dodáva výraz. Dokonale zvýraznené obočie je stále trend a nejde len o módnu záležitosť. Funguje aj ako optický lifting očných partií a celej tváre. Ak k vám príroda nebola veľmi štedrá, najnovšie produkty a kozmetické procedúry vám umožnia dokonalú kamufláž v štýle supermodeliek!

Stavte na prirodzenosť

Časy obočia „ošklbaného“ do tenučkej čiarky sú dávno preč. Modelka a dnes už aj herečka Cara Delevingne má zásluhu na tom, že táto partia tváre sa stala rozhodujúcim beauty detailom a teší sa náležitej pozornosti. Rovnako aj obočie vyčesané navysoko do „hokejky“ je out. Trendom je rešpektovať prirodzený tvar, ktorý má byť skôr rovný ako klenutý.

Ceruzkou si prifarbte obočie, ak to potrebujete.
Ceruzkou si prifarbte obočie, ak to potrebujete.
Zdroj: Shutterstock

Prirodzene husté a výrazné

Séra na obočie a mihalnice majú výživné zloženie, ktoré stimuluje folikuly chĺpkov a predlžuje ich rastovú fázu. Aktívne biopeptidy posilňujú a spevňujú vlasovú štruktúru obočia a mihalníc a redukujú ich vypadávanie. Zlepšujú mikrocirkuláciu a tým zásobovanie korienkov živinami.

Lacná alternatíva je ricínový olej

Na obnovu rastu a spevnenie chĺpkov obočia vynikajúco pôsobí obyčajný ricínový olej, ktorý kúpite bežne v lekárni. Aplikujte pár kvapiek oleja na vatovú tyčinku a pretrite ňou obočie. Rovnako funguje aj na mihalnice, no pozor, nesmie sa dostať do očí, budú vás štípať!

Plochý štetec dodá farbu a objem.
Plochý štetec dodá farbu a objem.
Zdroj: Shutterstock

Potrpíte si na upravené obočie?

Hoci trendom je pretrhávať čo najmenej, upravené obočie nikdy nevychádza z módy. Predsa len, hrubé a strapaté obočie nepristane každému typu tváre. Ako ho správne formovať? Stačí rešpektovať pár pravidiel, ktoré zaručia prirodzený, súmerný a pritom pestovaný look.

Dvakrát meraj a raz trhaj!

1. Odstraňujte vždy iba spodné chĺpky, horné ponechajte v prirodzenej línii.
2. Obočie formujte v zväčšovacom zrkadle, ale priebežne kontrolujte vzhľad aj v normálnom.
3. Trhajte radšej večer, aby vám cez noc vymizlo prípadné začervenanie.

Kefkou prečešte obočie.
Kefkou prečešte obočie.
Zdroj: Shutterstock

Tvarujte k dokonalosti

Ceruzka, kefka, tiene, vosk… Možností máte niekoľko, treba si len vybrať, čo vám vyhovuje.

1. Malou kefkou prečešte obočie v smere rastu. Ak vám príroda nadelila husté obočie, úplne stačí, ak ho zafixujete transparentnou maskarou.
2. Najžiadanejšou formou je rovná línia. Chýbajúce chĺpky dokreslite ceruzkou alebo fixkou na obočie.
3. Pomocou plochého štetca a tieňov nadobudnú vaše oblúčiky farbu a hustotu. Zafixujte gélom alebo voskom na obočie.

Radšej o chlp viac

Topmodelka Cara Delevingne so svojím naturálne prerasteným obočím vyvolala pred piatimi rokmi doslova senzáciu. Aj vďaka nej sú produkty na úpravu obočia „must have“ kozmetickej výbavy. Zďaleka však nie je jediná, ktorá ho má dokonalé podľa súčasného diktátu módy. Charakteristické výrazné obočie má napríklad aj herečka Lily Collins, ale aj obľúbené hviezdy zo seriálu Hra o tróny Maisie Williams a Emilia Clarke.

Lily Collins (30)
Lily Collins (30)
Zdroj: Shutterstock
Emilia Clarke (33)
Emilia Clarke (33)
Zdroj: Shutterstock
Maisie Williams (22)
Maisie Williams (22)
Zdroj: Shutterstock
Cara Delevingne (27)
Cara Delevingne (27)
Zdroj: Shutterstock