Toto špeciálne a pritom jednoduché cvičenie prispieva k zmierneniu únavy, spevneniu tvárových svalov a omladeniu pleti tváre.

Prečo cvičiť tvárovú jogu?

Prirodzené starnutie pokožky začína už pred 30. rokom života. Pokožka stráca svoju pružnosť, pevnosť a schopnosť regenerovať sa. Na tvári sa objavujú vrásky, známky únavy a stresu. Ako tomu predísť a prejavy starnutia zmierniť? Nielen správna kozmetika, ale aj cvičenia pre tvárové svaly sú dôležitou prevenciou a účinným riešením, ako zlepšiť stav pleti a ovplyvniť vznik a prehlbovanie vrások. Je to rovnaké ako pri iných telesných partiách, cvičenie ich posilňuje a spevňuje. Kombinácia kozmetiky, tvárových cvičení a masáží potom môže zlepšiť stav a vzhľad pokožky a účinne podporiť aj rôzne estetické zákroky.

Tvárový aerobik je vhodné vykonávať jedenkrát denne, pričom každý cvik trikrát opakujte. Ideálne je zaradiť ho do večernej starostlivosti o pleť. Dokonale vyčistená a ošetrená pleť lepšie vstrebáva aktívne látky z kozmetiky, počas spánku potom koža odpočíva a celkový účinok cvičenia i starostlivosti je oveľa viditeľnejší. Nie je pritom nutné cvičiť vždy celú sériu, stačí si vybrať cvik len pre tú oblasť, na ktorú sa chcete najviac zamerať.

Nestačia len krémiky a séra, skúste aj tvárový aerobik...
Nestačia len krémiky a séra, skúste aj tvárový aerobik...
Zdroj: Shutterstock.com

Čelo a vrásky medzi očami

Efekt: Cvičenie uvoľňuje čelo a pomáha vyhladiť zvislé vrásky medzi očami.

Končeky prstov oboch rúk položte na stred čela s malíčkami tesne pod obočím. Prsty ľahko tlačte do pokožky a zároveň ich pomaly posúvajte smerom k spánkom. Oči majte doširoka otvorené (ako pri údive), obočie povytiahnuté, čelo nechajte uvoľnené. Vydržte päť sekúnd a pritom jemne tlačte prsty k sebe.

Náš tip: Pred cvičením podporte jeho efekt aplikáciou krému proti vráskam. 

Okolie očí

Efekt: Posilní okolie očí a zmenší vačky pod dolnými viečkami.

Dôležité je správne prevedenie cviku, preto sa najprv naučte stiahnuť sval okolo očí. Položte prsty na vonkajšie kútiky, pomaly oči zatvorte a silno stlačte viečka - pocítite, ako sa tento sval stiahne. Po vmasírovaní krému položte brušká prstov na vonkajší kútik očí a jemne vytiahnite dolné viečko smerom von.

Pozrite sa smerom hore, obočie nedvíhajte ani nepovyťahujte a snažte sa žmurknúť bez toho, aby ste zatvárali oči. Pocítite, ako sa sťahuje sval okolo očí a pokožka spodného viečka sa napína, vydržte päť sekúnd. Pri cvičení nechajte čelo uvoľnené!

Náš tip: Na ošetrenie očných partií využite očný krém proti vráskam.

Nestačia len krémiky a séra, skúste aj tvárový aerobik...
Nestačia len krémiky a séra, skúste aj tvárový aerobik...
Zdroj: Shutterstock.com

 

Lícne kosti

Efekt: Pomáha spevniť bradu a kútiky úst.

Silno stlačte pery a vtiahnite ich dovnútra. Napnite bradu - len povytiahnite spodnú peru smerom nahor a usmejte sa (kútiky úst mieria nahor). Teraz položte spodnú časť dlaňou vedľa úst a päť sekúnd tlačte kútiky úst smerom nahor. Čelo a oči nechajte uvoľnené. Nakoniec krúživými pohybmi masírujte čeľustné kĺby, tým túto partiu uvoľníte a spevníte svaly lícnych kostí a líc.

Náš tip: Účinnosť cviku podporte aplikáciou nočného krému, ideálne takého, ktorý obsahuje aktívne látky vyhladzujúce vrásky, vyživujúce tvár a stimulujúce tvorbu kolagénu. 

Okolie pier

Efekt: Posilňuje partie okolo pier, zjemňuje vrásky, ktoré sa tvoria medzi nosom a ústami.

Pery napnite cez zuby a ústami vytvorte uzatvorené O. Vždy sa uistite, aby horná pera zostala hladká a bez vrások. Zostaňte v tejto pozícii, položte ukazováky na tvár (konce prstov sú pri nose, palec pod bradou) a päť sekúnd naťahujte tvár rukami smerom do strán. Na záver cvičenia masírujte čeľustné kĺby krúživými pohybmi smerom dopredu a dozadu (5 krúžkov každým smerom).

Náš tip: Pred cvičením naneste na precvičované partie sérum proti vráskam, ktoré pleť počas noci hydratuje, regeneruje a viditeľne vyhladzuje.

Krk

Efekt: Cvičenie posilňuje svaly na prednej časti krku a bráni tak vzniku dvojitej brady.

Hlavu počas cvičenia držte rovno. Položte obe ruky dlaňami na prednú časť krku (ľavú cez pravú alebo naopak), jemne presuňte čeľusť a bradu zdvihnite tak, aby ste napli krk, ale nezaťažili krčné stavce.

Toto napätie päť sekúnd udržte. Pozerajte sa hore a jazyk pritlačte na podnebie, pocítite, ako sa svaly podbradku a krku ešte viac napínajú. Hlavu pomaly vráťte do pôvodnej pozície. Cvičenie ukončite masírovaním čeľustných kĺbov (krúživými pohybmi smerom dopredu a dozadu) a pritom mierne otvárajte a zatvárajte ústa.

Náš tip: Efekt cvičenia posilňujte ošetrením krku a dekoltu balzamom proti vráskam.

Nestačia len krémiky a séra, skúste aj tvárový aerobik...
Nestačia len krémiky a séra, skúste aj tvárový aerobik...
Zdroj: Shutterstock.com