Januárový Ples v Opere je každoročne módnou prehliadkou extratriedy. Pozvané dámy neľutujú investovať do honosných rób a doplnkov nemalé sumy. Naozaj však výsledný efekt zodpovedá vynaloženým prostriedkom a snahe predviesť sa v tom najlepšom svetle?

Modely známych dám z tohtoročného 12. ročníka najprestížnejšieho slovenského plesu zhodnotila módna redaktorka mesačníka EVA Miroslava Danielová.

Lucia Hablovičová (32)

Módny fajnšmeker s chuťou zamľaská. Grandiózna toaleta isto prešla šikovnými rukami Luciinho dvorného dizajnéra Borisa Hanečku. Luxusne vykladaný korzet doplnil vrstvený tyl zakončený vlečkou. Mejkap, vlasy, minimalistické doplnky – do detailov premyslená kreácia, nad ktorou jasám. P. S. Hablovičová nenechala ani prípravu na príchod po červenom koberci na náhodu. Jej tvár zahalila koketná čipka. V mnohých prípadoch by hra na slečnu Originálnu vyznela prvoplánovo, no Lucia z nej vyšla ako víťazka.

1150663:fullwidth:true:true:true

Adela Banášová (31)

Populárna moderátorka isto nie je typom pre veľké teatrálne spoločenské róby. A na svoj prvý Ples v Opere teda správne zvolila jednoduché sexi šaty. Aspoň si to pravdepodobne myslela, keď sa na seba pozerala do zrkadla. Jej stávka na ženskosť však nevyšla a navyše pôsobila zmätene. Jednoliatosť červenej tuby asymetrických šiat dopĺňa akcent riasenia na ramene. Rozparok je už navyše. Šaty končiace v línii členkov postavu zmenšujú a pravdupovediac topánky do špičky majú dni svojej najväčšej slávy tiež za sebou. Šatám by mali dať potrebnú vzdušnosť a namiesto toho ich pochovali pod čiernu zem. Absencia doplnkov a plesu primeranej vizáže už len vzhľad zo stužkovej potvrdzujú.

1150662:fullwidth:true:true:true

Andrea Pálffy-Belányi (35)

Ako moderátorka plesu chcela Andrea oslniť, a to sa aj stalo. V pompéznej červenej róbe z dielne slovenskej dizajnérky Janky Gavalcovej bola neprehliadnuteľná, možno až príliš. Korzetový živôtik, v dekolte vyšívaný kamienkami s tylovým ramienkom, pozvoľne v bokoch doplnila bohatá krinolína. Róba, za ktorú by sa nehanbila ani rozmarná cisárovná Sissi. Kráľovská pompa však občas hraničí s gýčom, no proti vkusu...

1149747:fullwidth:true:true:true

Jarka Hargašová (45)

Jarka tentoraz zahrala na vášnivú nôtu a rozihrala kompozíciu k telu priliehajúcej tuby s kaskádou volánov padajúcich až po zem. Strih šiat ulahodil vysokej postave známej moderátorky a podčiarkol jej ženskosť. Orientálne naušnice farebnosť príjemne oživili. I keď tento ťažký taftový look určite nie je každému po chuti, ja volám: Olé!

1147867:fullwidth:true:true:true

Alena Heribanová (56)

Dievčensky nežná. Takými ekvivalentmi si hádam priala byť označená pani Heribanová pri obliekaní tejto staroružovej toalety. Samotným šatám, ktorým kraľovala veľkoryso poňatá výšivka na živôtiku, nemožno nič vyčítať. Rovnako styling a doplnky sedeli. Na poli módy sa Alena pohybuje už nejaký ten rôčik a dobre sa vyzná. Outfit nemal chybu. A napriek tomu už k zrelej kráse pani Heribanovej nepristane. Alebo sa mýlim?

1147875:fullwidth:true:true:true

Zdena Studenková (57)

Ikona herectva, štýlu a noblesy. Tak zvyčajne titulujú stále krásnu Zdenku Studenkovú. Na Plese v Opere by sme však túto osobu ťažko hľadali. V nadýchanom obláčiku tyrkysových šiat sa sama strácala. Monštrózna mašľa na bolerku, kaskády volánov, do očí bijúca farba, dĺžka šiat po členky neprimeraná výške nositeľky. Neoblomná snaha zladiť kabelku s topánkami už len celý cirkus dorazila. Túto róbu, žiaľ, ,,neustála“ ani pani Studenková. Vzhľad podporila príliš výrazným líčením a vlasmi. Berme to tak, že práve nemala svoj deň.

1147871:fullwidth:true:true:true

Emília Vášáryová (69)

Zosobnenie prirodzeného šarmu a elegancie. Pani Milka vie, ako nosiť svoj vek! Čierne zamatové šaty zľahka kopírujúce postavu, od kolien rozvoľnené do tylovej vlečky, efektne dopĺňal dekolt decentne posiaty kamienkami. Kontrastná biela kožušina a šnúrka perál okolo krku na rozbitie monolitu celkom postačili. Pani Vášáryová síce patrí k spoločenskému inventáru plesu, napriek tomu sa jej každý rok podarí medzi ostatnými žiariť.

1149732:fullwidth:true:true:true

Zlatica Puškárová (34)

Zlatica svoju premiéru na Plese v Opere zvládla na jednotku. Krehký sexepíl okorenený jemnou invenciou v podobe strihu typu moderátorky svedčí. Vpredu uzavretý čipkovaný živôtik nahrával výstrihu na chrbte. Nevyhnutná absencia podprsenky tak podnietila predstavivosť mužských návštevníkov plesu. Zlatica pôsobila žensky, a pritom nie vyzývavo. Akcent červenej kabelky v kombinácii s rúžom vytvoril dojem jemnej dráždivosti a bielu róbu príjemne osviežil.

1149704:fullwidth:true:true:true

Adriana Kmotríková (41)

Ťažká smaragdová od bokov bohato vrstvená róba pani Kmotríkovej by obstála hoci aj na kráľovskom dvore a ,,ustála“ aj Ples v Opere. Každá z nás sa občas chce cítiť ako princezná a moderátorka správ tentoraz správne siahla po zamatovej róbe. Korzet s perlovou brošňou odhalil len to, čo mal. Strihom a výraznou farbou nič nepokazila. Výsledkom je kultivovaný prejav okorenený štipkou teatrálnosti.

1150676:fullwidth:true:true:true

Andrea Cocherová (39)

Šéfka úseku komunikácie Orangeu siahla v tento večer po nadčasovej klasike v modernom vyhotovení. Korzet prekrytý tylovým zvrškom vykladaný kameňmi s tematikou fauny a flóry dodáva modelu na dôvtipe. Bohatá fialová sukňa čierny zvršok oživuje. Dôraz na prsia a pásovú oblasť vyzdvihuje prednosti nositeľky a, naopak, tyl na kritických partiách kamufluje nedostatky. Bravo, pani Cocherová.

1151196:fullwidth:true:true:true

Martina Šimkovičová (40)

Vášnivá červená je jednou z najaktuálnejších farieb sezóny a plavovlasej moderátorke skutočne pristala. Hlboký dekolt zdôraznil vyšívaný živôtik končiaci pod prsiami. Záplava šifónu model zjemnila a dodala mu potrebnú ľahkosť. Štrasové náušnice, vizáž aj vlasy boli v poriadku... Ale čo ten náramok?

1149730:fullwidth:true:true:true

Jana Keketi (36)

S čipkou vždy treba narábať citlivo, najmä ak je použitá na veľkú plochu. Okrem nej sa totiž na šatách fotografky Jany Keketi objavuje aj volánové riasenie na vlečke, saténová mašľa cez bok a nešťastné ramienka. Príliš veľa akcentov, ktoré šaty nezvládli. Róbu sčasti zachránil čierny monolit modelu. Pochvalu si zaslúžia mejkap a vlasy, ktoré pôsobia nežne a sexi zároveň.

1150647:fullwidth:true:true:true

Jana Prágerová (40)

Čačky vyfintenej mačky! Výrazná farba plus výrazný materiál v elegantnom jednoduchom strihu kopírujúcom dokonalú postavu. Plný dekolt v čipkovom opare ozdobili svietivé kamienky. Perie na živôtiku a ramenách osobne považujem za nadbytočné, ale celku nijako neublížili. Jednoliatu červeň príjemne osviežili jednoduché rukavice a luxusná kabelka. Pani Prágerová v sebe šelmu nezaprie!

1155874:fullwidth:true:true:true

 

809133:gallery:true:true:trueModely známych dám z tohtoročného 12. ročníka najprestížnejšieho slovenského plesu zhodnotila módna redaktorka mesačníka EVA Miroslava Danielová.