Pamätáte si časy, kedy naše obočie bolo tvorené z veľkej časti len ceruzkou na obočie? Dnes sa tento trend vrátil, ale v trocha inej podobe. Obočie dnešných dievčat zdobí priamo kresba ceruzky. Kto stojí za zrodom tohto šialeného trendu v líčení?

Nič nie je také, ako sa zdá

S novým trendom prišla americká vizážistka a blogerka Huda Kattan, ktorá nechala po celom svete tisíce ľudí v nemom úžase. Američanka je známa svojimi nezvyklými kreáciami, ktoré je schopná vytvoriť na svojej tvári. Tento raz však napokon prezradila, že ceruzka namaľovaná na jej tvári jej výtvorom šikovného grafika. Práve toto priznanie vyvolalo ďalšiu vlnu kritiky. Ľudia boli pohoršení najmä tým, že dnešné dievčatá už majú aj tak problém rozlíšiť, čo je reálne a čo nie a ich nároky na výzor a telo sa neustále vyhrocujú.  

A post shared by Ell (@ellieeewbu) on

Šialený trend v líčení začali opakovať ženy po celom svete.

Kedy bude tomuto koniec?

Kreativita tvorcov nepozná hraníc a zdá sa, že si musíme na podobné kreácie asi len jednoducho zvyknúť. V časoch, kedy sa šikovní grafici a vizážisti spájajú čoraz častejšie, bude už naozaj veľmi ťažké rozlíšiť, čo je realita a čo sú v podstate len očné klamy. Stačí hlavne používať zdravý rozum a nenaletieť všetkému, čo vidíme.