Už v starom Egypte si ženy rady skrášľovali túto partiu tváre. Je takpovediac našou vizitkou, pretože obočie padne do oka ako prvé. Ako dosiahnuť čo najdokonalejší, ale pritom prirodzený výsledok?

Problém č. 1: Medzierky v obočí

Najjednoduchšie ich vyplníte tieňom alebo fixkou na obočie. Vyberte si odtieň vo farbe obočia, určite nie tmavší. Ak radšej pracujete s ceruzkou, prázdne miesta vyplňte drobnými tenkými čiaročkami v smere rastu obočia.

Problém č. 2: Farba nevydrží

Ráno spokojná s výsledkom, no už po niekoľkých hodinách je po kráse? Ceruzku či púder zafixujte priesvitným vodovzdorným gélom. Jednoducho ho naneste na už upravené obočie. Rýchlo schne a vaše obočie udrží vo forme celý deň.

Problém č. 3: Unavený výraz

Toto sa často stáva ženám, ktorých prirodzený tvar obočia nie je klenutý, ale skôr rovný alebo poklesnutý. Nič to, vyrieši to highlighter (rozjasňovač) v ceruzke, ktorý nanesiete pod obočie. Váš pohľad bude okamžite pôsobiť mladšie a sviežejšie.

Problém č. 4: Sivé chĺpky

Ak ich je len zopár, zvládne ich aj pinzeta. Pri sivastom obočí je najlepším riešením profi farbenie v salóne, ktoré vydrží aj 3 týždne. Výhodou je, že odborník vám poradí odtieň, ktorý bude harmonizovať s tónom pleti aj vlasov. Celá procedúra zaberie 10-15 minút.

Problém č. 5: Príliš pretrhané obočie

Pred 20 rokmi letelo obočie à la tenká čiarka. Aj vy ste obeťou tohto „ideálu krásy“? Ešte stále máte šancu na nápravu, hoci sa vám zdá, že dokaličené chĺpky už nerastú. Vyskúšajte sérum na rast obočia plné účinných látok (kofeín, kyselina citrónová), ktoré obnoví rast chĺpkov.

Problém č. 6: Obočie je veľmi svetlé

Obočie vám odborne zafarbia na kozmetike či v kaderníctve, no môžete vyskúšať aj farbenie v pohodlí domova vďaka setom na domáce farbenie. Farbu nemusíte zmývať, jednoducho ju vcelku zlúpnete a výsledok vám vydrží aj 3-4 dni.

Problém č. 7: Riedke obočie

Pomôžte si čiarkovaním ceruzkou s ultratenkou špičkou alebo vyskúšajte metódu Wonder Brow, pri ktorej sa chĺpky vlepujú medzi prirodzené alebo na kožu. Ďalšou možnosťou je Microblading – permanentný mejkap obočia čepieľkovou technikou. Pigmenty sa do kože vpravujú pomocou špeciálneho pera.

Problém č. 8: Chĺpky sú pridlhé

Pravidelné zastrihávanie urobí vášmu obočiu dobre – chĺpky budú pevnejšie a lepšie udržia tvar oblúčika. Zaobstarajte si špeciálne nožnice na strihanie obočia s integrovaným hrebienkom a nemusíte šermovať pred okom s manikúrovými nožničkami. 

Ak si želáte dokonalý a prirodzený výsledok

Ak ste klasička, určite nedáte dopustiť na svoju obľúbenú ceruzku na obočie. Hrot ceruzky pracuje naozaj presne.

Ceruzka je osvedčená klasika.
Ceruzka je osvedčená klasika.
Zdroj: Shutterstock

Ak máte naponáhlo

Farba aj fixácia jedným ťahom – na to je ideálny pigmentovaný gél alebo maskara na obočie. Ak sa ráno ponáhľate, neexistuje nič šikovnejšie.

Maskara na obočie je vhodná keď sa ponáhľate.
Maskara na obočie je vhodná keď sa ponáhľate.
Zdroj: Shutterstock

Ak chcete výrazné oblúky

Obočie à la topmodelka – k takémuto obočiu sa najlepšie dopracujete pomocou púdru na obočie. Vosk nanesený kefkou prepožičia oblúčikom módny strapatý look.

Výrazné oblúky docielite paletkou na obočie.
Výrazné oblúky docielite paletkou na obočie.
Zdroj: Shutterstock