Americká herečka vyhlásila, že udržať si peknú pleť v pokročilom veku je poriadna drina. Absolútnou prio- ritou je ochrana pleti pred UV-žiarením, a to nielen v lete, ale aj v zime. Súčasťou jej kozmetickej rutiny sú pravidelné kolagénové zábaly a masky.

Šetrné čistenie

Ako starneme, pleť sa regeneruje pomalšie, klesá produkcia kolagénu aj prirodzených tukov. Zbytočne ju neodmasťujte nešetrným čistením! Na odličovanie používajte pleťové mlieka, ráno ju len opláchnite vlažnou vodou a naneste kvalitný hydratačný krém s obsahom ochranného faktora. Nikdy nevynechávajte aplikáciu očného krému, v očnom okolí je pleť prirodzene tenšia a suchšia, preto inklinuje k tvorbe vrások.

3-kroková nočná starostlivosť

Namiesto pílingov s brúsnymi čiastočkami stavte na tekutý píling s obsahom kyseliny glykolovej, ktorý vďaka účinku ovocných kyselín postupne rozjasňuje pleť a zjemňuje vrásky. Vmasírujte nočný krém s výživnou textúrou. Zaobstarajte si hodvábnu návliečku na vankúš, aby ste sa nebudili s pokrčenou pleťou.

Viac spite!

Michelle si neodpustí svojich 8 hodín spánku denne. Je to vraj ten najlepší a najlacnejší anti-aging, aký si žena môže dopriať. Skutočne dobrá pleť podľa nej vychádza zvnútra – súvisí s tým, čo jeme a ako sa cítime.