Poruchy potencie s nimi asi nevyriešite, ale môžete s nimi zažiť horúci večer. Pri niektorých afrodiziakach však buďte opatrní!

1. Chilli a kajenské korenie

Môžu telo povzbudiť k uvoľneniu endorfínov. Tie spúšťajú pocity šťastia. Pikantné a okorenené jedlá môžu teda byť začiatkom obzvlášť horúceho večera...

2. Zázvor

Je považovaný za rozpašujúcu rastlinu kdekoľvek na svete. Jeho esenciálne oleje stimulujú krvný obeh a údajne v nás vzbudzujú aj túžbu.

3. Vanilka

Vôňa vanilky je opojná. Niet divu. Jej chemické zloženie je totiž podobné, ako u feromónov, ktorými lákame sexuálnych partnerov. Kedysi sa pridávala do voňavých vankúšikov, ktoré sa dávali do postelí. Dnes je súčasťou mnohých parfémov.

4. Kardamón

Na Východe sa mu veľavravne hovorí aj „rajské semeno“. Jeho semená sú totiž považované za afrodiziakum. V každom prípade, esenciálny olej kardamónu vonia naozaj zvodne. Stačí štipka a čaj hneď chutí oveľa aromatickejšie. Ak si s ním chcete privodiť vzrušenie, odporúča sa zamiešať kávovú lyžičku mletého kardamónu do kávy, čaju alebo horúceho mlieka s medom.

5. Zeler

Polievka ako prostriedok vášne? Veru áno! Zeler je odjakživa považovaný za skvelý prostriedok na potenciu. Jeho korene a semená obsahujú éterické oleje, ktoré by mali podporovať „mužnosť“.

6. Špargľa

Dlhá tyč so zosilnenou hlavou fantáziu skôr vzbudzuje, ako rajcuje. Isté však je, že špargľa je silné diuretikum (prostriedok podporujúci močenie). Či toto podporuje aj túžbu, je otázne.

7. Bazalka

Už v antických časoch považovali túto voňavú rastlinku za milostnú bylinu. Zrýchľuje krvný obeh v žalúdku a pomáha pri nadúvaní a kŕčoch v bruchu. Je možné, že to zvyšuje aj milostné potešenie.

8. Muškátový oriešok

Pozor na predávkovanie! Ak skonzumujete celý postrúhaný muškátový oriešok, môžete na to doplatiť nevoľnosťou a bolesťami hlavy aj halucináciami. Na navodenie vzrušenia a stimuláciu postačí jeho štipka, ktorá by mala zvýšiť potešenie a podporiť potenciu.

9. Škoricový olej

Podporuje krvný obeh. Experimentátori si ho môžu namazať priamo na penis – ale len v zriedenej forme! Pozor: tehotné ženy by sa mali vyvarovať styku oleja s ich pokožkou!

10. Káva

Jedna vec je istá: káva vás vďaka kofeínu udrží dlho čulých. Čo nie je zlé, ak plánujete neskorú nočnú erotickú hodinku. Kofeín totiž zvyšuje naše vedomie a tiež pôžitok. Pozor: priveľa kofeínu môže mať za následok poriadne búšenie srdca, a to aj bez sexuálnych hrátok!

11. Jahody

Za hrsť jahôd pred sexom vraj vzbudzuje túžbu. Jahodové semená totiž obsahujú veľké množstvo zinku. Ten telo využíva na tvorbu testosterónu – hormónu rozkoše. Ak nemáte po ruke jahody, klapnúť by to malo aj s malinami.