Prečo sa také veci stávajú? Z akého dôvodu muži občas dlhodobo žijú s niekým a napokon z toho aj tak nič je? Určite každý z vás pozná aspoň jedného chlapa, ktorý sa po dlhodobom vzťahu zoznámil s novým dievčaťom a zrazu sa chystala svadba. V čom bola nová žena iná ako tá predošlá? Prečo si to zrazu rozmyslel? Skúsili sme nazrieť do mužského zmýšľania a prinášame vám hneď 7 dôvodov, prečo dlhodobé vzťahy krachujú, zatiaľ čo tie nové sa často končia svadobnými zvonmi. 

1. Boli ste v zlom čase na zlom mieste

Pre muža neexistuje vyvolená žena. Dôležité je byť po jeho boku, keď je pripravený založiť si rodinu. Viaceré teórie sa zhodujú v tom, že muži sa neženia vtedy, keď stretnú lásku svojho života, ale vtedy, keď sú pripravení začať novú kapitolu svojho života. Vedci tvrdia, že najlepší vek na založenie si rodiny je medzi 28. a 32. rokom života. Po tomto období sa šance, že sa muž chce oženiť, znižujú a po 42. roku života sú takmer nulové. Takže, dámy, chce to hlavne správne načasovanie.

2. Fyzická krása nestačí

Hoci viaceré štúdie dokazujú, že páry, v ktorých je žena atraktívnejšia ako jej muž, sú najšťastnejšie, je to jedna vec, na ktorú si treba dať pozor. Partnerka by nemala byť príliš vyzývavá. Zaujímavé výsledky priniesol aj jeden prieskum, pri ktorom sa mužov pýtali, ako by charakterizovali svoje snúbenice. Iba 20% použilo prídavné mená opisujúce ich vzhľad. Zvyšných 80% spomenulo najmä charakterové črty. 

Fyzická krása nestačí.
Fyzická krása nestačí.
Zdroj: Shutterstock


3. Záleží mu na názoroch rodiny a priateľov

Bohužiaľ, aj ten najsebastačnejší muž je závislí od názorov kamarátov a rodiny. A odzrkadľuje sa to vo veľkej miere aj pri výbere životnej partnerky. Určite ste sa už stretli s prípadmi, kedy partner zo vzťahu vycúval, pretože sa jeho láska nehodila do rodiny. Áno, aj také veci sa stávajú. 

4. Málo ste sa rozprávali o svadbe

Je to tak, čítanie medzi riadkami skutočne nie je mužská najsilnejšia stránka. Ak ste pred svojím partnerom nikdy nespomenuli, že by ste sa raz chceli vydávať, muž nevie, či to vlastne chcete a ako sa má zachovať. My potom roky vyčkávame a keď nás to omrzí, zbalíme si kufre a odídeme. Chlap si často až potom uvedomí, kde bol problém a v novom vzťahu už bude postupovať o čosi rýchlejšie. Bude sa totiž báť, že by mohol stratiť aj ďalšiu lásku svojho života. Bohužiaľ, budete to však vy, kto mu tieto dvere otvoril.

Dnešné vzťahy majú krátku trvanlivosť.
Dnešné vzťahy majú krátku trvanlivosť.
Zdroj: Shutterstock‎


5. Nebývali ste spolu

Výskumy dokazujú, že spolužitie zvyšuje šance na svadbu až o 50 %. Ženy to berú ako prvý krok k sobášu, avšak muži časom zabudnú na to, že takýto vzťah by mohli aj oficiálne spečatiť. Preto sa treba o všetkom otvorene rozprávať.

6. Boli ste mu dobrá v určitom období, avšak nie na celý život

Muži premýšľajú inak ako my. Samozrejme, že aj svadba je u nich na programe, avšak zväčša ju plánujú až po tom, ako dosiahnú v živote určité veci, napríklad kúpu vlastného bytu, stabilnú prácu a podobne. Nechcú však zostávať sami ani počas obdobia, kedy sa tieto ciele len snažia dosiahnuť. A tak je možné, že sa občas žena stane jeho dočasnou oporou. Ide najmä o slečny, ktoré nežiadajú veľa a vždy mu vyjdú v ústrety. Bohužiaľ, muž chce o ženu bojovať a chce mať pocit, že urobil všetko pre to, aby si ju zaslúžil. V dosahovaní cieľov potrebuje niekoho, kto ho bude neustále motivovať. A preto občas po určitom období zatúži po väčšej zmene.  

Keď som mu oznámila, že sa chcem rozviesť, bol prekvapený.
Keď som mu oznámila, že sa chcem rozviesť, bol prekvapený.
Zdroj: Shutterstock

7. Nie každý vzťah sa musí skončiť svadbou

Od detstva sme naučené, že keď sa muž so ženou majú radi, musí sa ich vzťah spečatiť svadbou. Čím dlhšie s niekým sme, tým častejšie padajú aj otázky od rodiny a priateľov o tom, kedy bude svadba. Je to však na každom z nás, či sa na takýto záväzok cítime, alebo nie. Niektoré vzťahy majú jednoducho trvať len určitý čas a nemajú im hrať svadobné zvony. To už však má v rukách najmä osud.